Sestava: V. Pikart - J. Willmann, F. Dočekal, D. Vlk ©, P. Andorko - R. Kinský, J. Bezrouk, P. Rychlík, A. Andorko (72‘ M. Tomek) - Martin Vlk, P. Zimmermann (85‘ K. Krejčí).
Ž. K.: 22‘ a 44‘ J. Bezrouk, 76‘ F. Dočekal.
Č. K.: 44‘ J. Bezrouk.
Rozhodčí: Petrucha.

Jak padaly góly

75´- po centru z pravé strany si v šestnáctce ÚNANOVA domácí hráč nejprve zpracoval letící míč, poté se otočil kolem hostujícího hráče a do protipohybu brankáře Pikarta vsítil úvodní gól zápasu, 1:0.
87´- David Vlk vyrovnal krásnou střelou k tyči, kterou vyslal na bránu domácích ze vzdálenosti 25 m z trestného kopu.

Komentář trenéra Vladimíra Rychlíka

V tomto důležitém utkání jsme hráli, ostatně jak jinak, opět v improvizované sestavě, protože kromě dlouhodobě zraněných nebo nemocných (Hruška, Kosec) se na poslední chvíli omluvili i další dva klíčoví hráči (Janda, Tunka). První poločas zápasu byl velmi vyrovnaný, domácí měli více střeleckých pokusů, ovšem z velké části nepřesných a nejednou zahrozili i z centrů do našeho vápna, ale ani my, jsme nebyli nijak pasivní, neboť se nám dařilo hrát na brejky (Zimmermann, Bezrouk). Do průběhu zápasu výrazně zasáhla 44. minuta, když po jedné ze standardních situací a centru do vápna šel Bezrouk po míči, byl jasně stažen domácím hráčem a tak plácl do míče rukou, za což si od rozhodčího vysloužil žlutou kartu, ovšem pro něj už to byla v tomto zápase druhá a tak musel předčasně do sprchy. Pravděpodobně vzhledem k tomu faktu, že jsme do druhého poločasu nastoupili pouze v deseti, tak si nejen domácí hráči mysleli, že vítězství přijde samo, jenže naši kluci se semknuli a rázem jsme byli i v deseti aktivnější! Přesto se dobšickým hráčům podařilo v 75. minutě, byť dost šťastně vstřelit vedoucí branku, o které si pravděpodobně mysleli, že bude brankou vítěznou, a proto se trošku zatáhli do defenzívy, naopak my jsme šli do maximálního rizika a vysunuli D. Vlka na hrot útoku. Tyhle taktické rošády se nakonec více vyplatily nám, neboť v 87. minutě, pro oba týmy obzvláště důležitého zápasu, jsme po faulu zahrávali přímý kop, který DAVID krásně trefil k tyči, domácí brankář navíc na tuto střelu reagoval pozdě, a proto bylo skóre srovnáno na 1:1. To byl pro domácí ohromný šok, přesto se ještě pokusili strhnout vítězství na svoji stranu a nebyli od něj nakonec daleko, ale utěšenou střelu dobšického hráče vytěsnil nad břevno znamenitým zákrokem Vojta Pikart. V nastaveném čase sice kopali domácí ještě tři rohy, ale to už naši kluci perfektně zvládli. Tímto bych chtěl poděkovat Všem, kteří se tohoto doslova existenčního souboje osobně zúčastnili a zejména těm klukům, co byli přímo na hřišti za jejich bojovnost a nasazení.

Pokud má někdo z přímých účastníků zápasu (hráči, trenéři, diváci) zájem ohodnotit výkon únanovských hráčů v daném utkání nebo se pouze podívat na to jakou známku obdržel ten, který hráč nechť si prosím klikne na odkaz.