FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Podzimní část sezóny 2011/2012 hodnotí trenér přípravky Martin Stehlík

Kategorie: Rozhovory

Tak a máte za sebou první soutěžní půlrok, co na něj říkáte?
Jsem upřímně rád, jak se vše podařilo zvládnout a potěšen z výkonu holek a kluků, kteří si i přes nepříjemně vysokou porážku v úvodním zápase, počínali v následujícím zbytku podzimní části soutěže mnohem lépe, nejednou dokonce jako zkušení hráči.

Před zahájením mistrovských zápasů bylo na vedení týmu vidět pochopitelnou nervozitu, vždyť šlo o krok do neznáma, za jak dlouho pominula a proč?
Nervozita byla veliká a to jak na straně vedení týmu, ale i v řadách rodičů! Postupem času zbytečný stres odpadal, my byli víc nad věcí a ze strany rodičů bylo čím dál tím více a hlasitěji slyšet povzbuzování, povzdechy nad neproměněnou šancí, výkřiky radosti, zkrátka vše, co k prožívání fotbalového zápasu neodmyslitelně patří.

Vzpomenete si ještě na to, s kolika zájemci o dres přípravky jste začínali na 1. oficiálním tréninků a kolik jich máte dnes?
Není to ještě tak dlouho, co jsme začínali a proto si přesně vybavuji první trénink, na který přišli dva zájemci o fotbalový dres přípravky. V současné době je jich dvacet a přicházejí další!

Vést tým přípravky, tak to není jenom o hráčích, ale především o úzké a nezbytné spolupráci s rodiči, jak se Vám daří v tomto směru?
Myslím si, že velmi dobře! Rodičové jsou vstřícní, obrovsky nám fandí a dokonce se mezi nimi uskutečnilo fotbalové utkání, k němuž dorazila překvapivě hojná a nadšená skupina účastníků. Pevně věřím, že v tomhle pozitivním duchu bude naše spolupráce pokračovat i nadále!

Největší překvapení podzimu?
Není to jenom o překvapení podzimu, neboť já jsem překvapený od našeho prvního utkání až doposud, protože žasnu nad tím, jak jsou všichni z členů přípravky senzační a trénovat takový tým je prostě super.

Smolný a šťastný okamžik podzimu?
Tak nejšťastnější jsme byli po našem prvním vítězství a naopak smůla se na nás lepila při remízovém zápase ve Štítarech.

Nejemotivnější, nejvypjatější a nejradostnější okamžik a zápas podzimu?
Jednoznačně to bylo zase naše první vítězství a sledovat bezprostředně po něm radostné emoce dětí, tak to byl zážitek na celý život, přičemž jsem měl co dělat, abych se ubránil slzám dojetí!

Vůdčí osobnosti mužstva?
Určitě by se nějaká jména našla, byť je přípravka pohromadě teprve krátkou dobu, ale nechci nikoho jmenovat nebo upřednostňovat, protože všichni se doplňují a hlavně, naším cílem je učit děti kolektivně spolupracovat a klást důraz na úspěch týmu, nikoliv jednotlivce.

Hlavní cíl pro jaro?
Cíl je daný tím, že žádné z dětí nechce prohrávat! Takže si přejeme, co nejvíce výher a s nimi spojených rozjařených dětských tváří a úsměvů.

Co naše ostatní celky, jak hodnotíte jejich výsledky, navštěvujete alespoň některá jejich utkání?
Pokud mně to čas dovolí, tak jako velký fanoušek únanovského fotbalu, navštěvuji všechna utkání, ovšem hodnotit nikoho nebudu, protože sám jako bývalý hráč moc dobře vím, že pohled ze strany diváka může být mnohdy značně zkreslený a tím pádem i neobjektivní.

Kteří z hráčů, napříč všemi mužstvy únanovského FO Vás během sezóny příjemně překvapili a od kterých jste naopak očekával výrazně kvalitnější výkony?
Budu se znovu opakovat, ale nejvíc mě a to zcela jednoznačně překvapili všichni hráči přípravky svým perfektním přístupem. A kdo by měl zkvalitnit svoje výkony? Když nad tím vším přemýšlím, tak bych řekl, že asi já…

A co zimní příprava, můžete nám ji alespoň zhruba nastínit?
Učiním tak rád a s velkou radostí, plynoucí ze skutečnosti, že navzdory tomu, že od posledního odehraného zápasu již utekla spoustu dní, tak my stále trénujeme! A to v tělocvičně místní školy, kde kromě fotbalové přípravy hrajeme průpravné hry a zábavné soutěže, v čemž budeme pokračovat i po novém roce v rámci zimní přípravy. Děkujeme vedení školy za vstřícnost, obzvláště paní ředitelce a v neposlední řadě paní Bulínové, která s námi má každou středu obdivuhodnou trpělivost.

Děkujeme za Vaši ochotu a přejeme, ať se přípravce i nadále a to v míře vrchovaté daří získávat nové adepty pro výuku fotbalové abecedy, ale také udržet co nejvíce stávajících benjamínků, což by eventuálně umožnilo založit i druhý tým přípravky, po čase třeba i obsadit kategorii mladších žáků a hráči by tak postupnými kroky, pokud možno plynulým a přirozeným postupem přes všechny žákovské a posléze dorostenecké věkové kategorie zdokonalovali svoje fotbalové dovednosti, čímž by byla zajištěna i budoucnost dospělého fotbalu v ÚNANOVĚ! Jistě, v dnešní době, kdy fotbal všeobecně trpí značným úbytkem zájemců, se to může zdát nemožné až bláznivé, ovšem příklad přípravky jasně ukazuje, že by to mohlo jít! Každopádně každý rok existence přípravky, či jiného mládežnického celku, tak to jsou hektolitry „VODY ŽIVÉ“ pro únanovský fotbal a proto přejeme Všem, co s mládeží pracují spoustu sil, trpělivosti a chuti do jejich činnosti.

Podzimní část sezóny 2011/2012 hodnotí trenér přípravky Martin Stehlík

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu