FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Podzimním část sezóny 2011/2012 hodnotí trenér dorostu, Vladimír Rychlík

Kategorie: Rozhovory

S jakými ambicemi ohledně hry, bodů a umístění v tabulce jste vstupovali do soutěže a nakolik se nakonec vyplnily, nebo rozcházejí s realitou?
Do soutěže jsme vstupovali s velice omlazeným týmem, a proto jsme neměli nějaké přehnané očekávání, co se týkalo umístění. Tomu plně nasvědčoval i začátek soutěže, ale s postupem času se nám podařilo uhrát pár dobrých zápasů a tím nakonec získat i nečekaných 21 bodů.

Nejcennější vítězství a nejzbytečnější prohra?
Vážím si každého získaného bodu, ale za nejcennější vítězství považuji to nad Horními Kounicemi a nejzbytečnější prohrou je asi ta v Novosedlích, neboť jsme tam jednak promrhali dvoubrankový náskok a rozhodující gól navíc inkasovali pár minut před koncem utkání.

Nejlepší a nejhorší výkon?
Nejlépe jsme hráli proti Miroslavi, ale pouze první poločas, protože rozhodčí toto utkání nečekaně a zbytečně ukončil. Nejhorší představení jsme odehráli na Spartě Brno, kde jsme utrpěli největší porážku v novodobých dějinách dorostu.

Vaše nejhezčí vstřelené góly a naopak branky, které jste soupeřům doslova darovali?
Nejhezčí a nejvíce emotivní gól dal asi Pepa Kosec přímo z rohu proti Příměticím, jímž v samotném závěru zápasu strhnul vítězstvím na naši stranu, ale cením si i všech ostatních, jelikož s dáváním gólů jsme se hodně natrápili. Mezi ty nejlacinější patřila převážná část z těch pěti, co jsme inkasovali v Novosedlích.

Největší překvapení a naopak zklamání podzimu?
Největším překvapením a příjemným, je pro mě počet bodů, které jsme na podzim uhráli a největším zklamáním to, jak někteří hráči přistupují k tréninkům a zápasům.

Smolný a šťastný okamžik podzimu?
Smolným okamžikem bylo vážné zranění Martina Tunky a tím nejšťastnějším okamžikem fakt, že to nakonec dopadlo mnohem líp, než se to v danou chvíli jevilo a momentálně to vypadá tak, že tenhle úraz pro něj nebude mít nějaké fatální trvalé následky.

Nejemotivnější, nejvypjatější a nejradostnější okamžik a zápas podzimu?
Nejemotivnější zápas byl jako vždy při derby s Příměticemi a ten nejvypjatější a nejradostnější proti Horním Kounicím a Miroslavi.

Jak se Vám jevil přístup hráčů k tréninkům a zápasům?
Jak jsem již výše zmiňoval, tak přístup hráčů k tréninku mě osobně docela zklamal a jen díky několika výjimkám jako byli především Vojta Pikart, Dominik Bulín, Martin Tunka a Filip Dočekal, nebyla docházka katastrofální. Proto jsme některé tréninky museli spojit s muži.

Vůdčí osobnosti mužstva?
Vůdčích osobností máme několik. Tou největší je kapitán mužstva Vojta Pikart, dále Martin Tunka, Pavel Rychlík a Jakub Bezrouk, to jsou všechno hráči staršího dorostu. Z těch mladších k nim lze ještě přiřadit Filipa Dočekala a Dominika Bulína.

Kdo z hráčů dorostu by podle Vás mohl mít v nejbližší době potřebnou výkonnost na 1. B třídu mužů?
Ze současného kádru má aktuální výkonnost dostatečnou proto, aby mohl nastupovat za A-mužstvo pouze V. Pikart, ovšem jen za předpokladu, že se dokáže vyvarovat zbytečných chyb a stabilizuje tak svoji výkonnost, ale našli by se i další adepti a to, M. Tunka, P. Rychlík, J. Bezrouk a P. Andorko, tedy v případě, že se s nimi bude citlivě a trpělivě pracovat a především oni sami ještě zvýší svoje tréninkové úsilí!

Rozhodčí?
Dle mého názoru jsou to také jenom lidé, kteří mají právo na chyby jako každý druhý, ale za předpokladu, že je budou ochotni přiznat! Navíc si myslím, že by měli projevovat větší cit pro hru a svými výkony opakovaně dokazovat, že jsou schopni řídit fotbalová utkání.

Tušíte k jak velkému „zemětřesení“ nastane v hráčském kádru během zimní přestávky?
Pevně věřím, že k žádnému velkému oslabení na straně odchodů nedojde, ba naopak rýsuje se příchod několika hráčů. Ovšem konkrétní ještě nebudu, abych něco nezakřiknul…

Kteří soupeři na Vás udělali největší dojem a koho považujete za hlavní adepty na celkové prvenství?
Největším překvapením jsou mužstva Pohořelic a Dobšic. Oba celky a zvláště Dobšice, na tom po loňském ročníku nebyly moc dobře. Ale v této kategorii je to jeden rok tak a druhý rok úplně jinak. Na druhou stranu si myslím, že úroveň této soutěže šla rapidně dolů, jak individuální hráčskou kvalitou, tak i výkonností jednotlivých mužstev. Je až k údivu, co některá mužstva, včetně našeho, v této soutěži na hřišti předvádějí a proto si nedovolím tipovat vítěze.

Co naše ostatní celky, jak hodnotíte jejich výsledky, navštěvujete alespoň některá jejich utkání?
Naše ostatní celky hodnotit nechci, samozřejmě, že se mně během sezóny podařilo navštívit všechny věkové kategorie a shlédnout jejich zápasy. Největší radost mám z přípravky, v té je budoucnost. Horší už je to se žákovskou kategorií. U mužů (A/B) jsem trochu na rozpacích, protože si myslím, že by oba týmy měly více spolupracovat a navázat tak na dobrou pověst únanovského fotbalu.

Kteří z hráčů, napříč všemi mužstvy únanovského FO Vás během sezóny příjemně překvapili a od kterých jste naopak očekával výrazně kvalitnější výkony?
U přípravky se mně moc líbí Jan Vlček, když pominu přístup k fotbalovým povinnostem, tak žáci Petr Hobza a Dušan Khýr, mají rozhodně talent. V dorostu pak splnila očekávání především trojice V. Pikart, P. Rychlík a M. Tunka. Muži? Tak tam jsme trochu na rozpacích a žádnou vůdčí osobnost až na Radka Stuchlíka jsem nenašel. Na druhou stranu mě zklamal Pavel Alexa, od něhož jsem čekal mnohem lepší výkony a zrovna tak Vasil Ducar, který zrovna neoplýval jistotou.

A co zimní příprava, můžete nám ji alespoň zhruba nastínit?
Zimní přípravu zahájíme asi 10. 1. 2012, to ještě upřesníme. Leden bude o sbírání fyzické kondice, v únoru nás čekají každou sobotu utkání na UT v Jevišovicích a v týdnu pak tělocvična, možná aerobik a posilovna. Březen pak přinese několik zápasů na přírodním povrchu, soustředění, které děláme pravidelně již několik let. A pokud to dovolí počasí, tak budeme na obou hřištích ladit týmovou taktiku a pilovat práci s míčem. Doufám, že přípravu absolvuje co nejvíce hráčů, abychom byli dobře připraveni na jarní část soutěže.

Děkujeme za Vaši ochotu a přejeme, ať se dorostu nejprve vydaří zimní příprava, pokud možno bez zranění, s minimem nemocí. V jarní části nechť se velkým obloukem vyhne sestupovým vodám, pokud možno co nejdříve si zajistí „definitivu“ i pro příští ročník KS a přitom předvádí hru, na kterou se dá dívat.

Podzimním část sezóny 2011/2012 hodnotí trenér dorostu, Vladimír Rychlík

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu