FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 4
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Pozvánka

Kategorie: Novinky

ÚNANOV A - Tuřany

ÚNANOV A - Tuřany

Neděle 2. 10. v 15,30 muži ÚNANOV „A“ - Tuřany

Únanovské 1. MUŽSTVO se utká na domácí půdě s osmým týmem tabulky, jenž má na svém kontě 10 získaných bodů a poměr branek 12:12. Hosté v posledním domácím zápase porazili MS Brno 1:0.

Představujeme

Brno-Tuřany je od 24. listopadu 1990 jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá na jihovýchodě města na levém (východním) břehu řeky Svitavy, přičemž západní hranice této městské části prochází naopak po pravém (západním) břehu řeky. Městskou část tvoří celá katastrální území Brněnské Ivanovice, Dvorska, Holásky a Tuřany. Všechny 4 čtvrtě byly dříve samostatnými obcemi a dodnes si zachovaly vesnický charakter. Přesto i na území této městské části došlo především v okrajových částech Brněnských Ivanovic k rozvoji průmyslu. Již před rokem 1918 došlo k téměř úplnému propojení zástavby Brněnských Ivanovic a Tuřan, které tak prakticky tvoří jediný velký urbanistický celek, přičemž jsou obě čtvrtě od sebe odděleny jen relativně úzkými ulicemi. Během 20. století se do tohoto procesu zapojila v menší míře i zástavba Holásek. Naopak dosud plně samostatný celek tvoří poněkud izolovaná zástavba bývalé obce Dvorska, nacházející se při jihovýchodní hranici Brna. Z památek je známý kostel zvěstování Panny Marie, který se nachází v historickém jádru Tuřan a zároveň tvoří z některých ulic dobře viditelnou dominantu této čtvrti. Počet obyvatel: 5 152 (leden 2008).

Přímětice B - ÚNANOV B

Přímětice B - ÚNANOV B

Neděle 2. 10. v 14,00 muži: Přímětice „B“ - ÚNANOV „B“ - odjezd v 13,15

Domácí doposud získali 11 bodů, a proto se v tabulce nachází na 7. příčce s poměrem branek 15:18. O minulém víkendu uhráli venku proti Štítarům B bod za remízu 2:2.

Představujeme

Přímětice jsou bývalá vesnice, dnes okrajová čtvrť města Znojma, rozšířená o sídliště a čtvrť s rodinnými domky. Působiště Prokopa Diviše. Ve staré části se nachází Křížový sklep. Počet obyvatel místní části 4300 (v roce 2008).

 Dobšice - ÚNANOV

 Dobšice - ÚNANOV

Sobota 1. 10. v 15,30 dorost: Dobšice - ÚNANOV - odjezd autobusu v 14,15

Na únanovské dorostence čeká tentokrát soupeř víc než zdatný, neboť hráči Dobšic zcela zapomněli na loňskou nevydařenou sezónu a v té letošní čile čeří vody na špici tabulky! Poté, co si domácí naposledy přivezli za vše hovořící výhru 8:0 z hřiště Židenic, tak jim za šestnáct získaných bodů a skóre 26:10 patří v tabulce již 2. příčka.

Představujeme

Obec Dobšice leží v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 2.10. 2006 zde žilo 2439 obyvatel.
Historie - První písemná zmínka o obci pochází z roku 1190.
Pamětihodnosti - Sousoší Piety u silnice do Znojma.

 ÚNANOV - Mikulovice

ÚNANOV - Mikulovic

Neděle 2. 10. v 13,30 žáci: ÚNANOV - Mikulovice

Únanovští žáci se v domácím prostředí utkají v derby s tradičním soupeřem, který doposud nemá na svém kontě ani bod a při skóre 2:17 mu tak náleží 11. příčka tabulky. Mikulovice naposledy podlehly doma Tasovicím, 4:1.

Představujeme

Městys Mikulovice se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 2. 10. 2006 zde žilo 622 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1314. Od 27. června 2008 jsou Mikulovice opět městysem.

Pamětihodnosti:
Kostel svatého Petra a Pavla, Socha svatého Floriána, Socha svatého Jana Nepomuckého, Sloupy se sochou lva a orla, Fara, Sýpka, Boží muka.
Na východním okraji obce se nachází přírodní památka Mikulovické jezero.

 ÚNANOV - Mikulovice

ÚNANOV - Mikulovic

Neděle 2. 10. v 8,30 přípravka: ÚNANOV - 1.SC Znojmo „C“

Neděle 2. 10. v 11,25 přípravka: ÚNANOV - 1.SC Znojmo „D“

Přijďte povzbudit naše Benjamíky v jejich domácí premiéře.
Proti velkým favoritům soutěže budou Vaší přízeň obzvláště potřebovat!

Jejich nadcházející soupeři dosáhli v předchozím kole těchto výsledků:

Štítary A - 1. SC Znojmo C 1:9 (0:5), Štítary B - 1. SC Znojmo D 3:11 (2:8).

Štítary B - 1. SC Znojmo C 0:20 (0:7), Štítary A - 1. SC Znojmo D 0:1 (0:0).

Tabulka

1. 1. SC Znojmo C - 89:8 - 18
4. 1. SC Znojmo D - 40:24 - 12

Hraje se v ÚNANOVĚ!

Přestavujeme

Znojmo (německy Znaim) je město s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji na levém břehu řeky Dyje, 55 km jihozápadně od Brna a 75 km severozápadně od Vídně. Hranice Rakouska probíhá 8 km od města. V roce 2010 zde žilo téměř 35 tisíc obyvatel. Je druhým největším městem Jihomoravského kraje a historickým centrem jihozápadní části Moravy. Až do roku 2000 bylo Znojmo okresním městem správního okresu Znojmo. Za Rakouska-Uherska a za první Československé republiky bylo do roku 1928 také město statutární.

Památky ve městě a okolí:
Mikulášské náměstí, vlevo kostel sv. Mikuláše, vpravo Svatováclavská kaple. Ve městě Znojmě se nachází mnoho památek, z nichž jsou některé zapsány i do seznamů kulturních památek ČR. Samotné město Znojmo je městskou památkovou rezervací, ve městě se nachází i Národní kulturní památka České Republiky - rotunda svaté Kateřiny z 12. století, ta je památkově chráněna z důvodu zachovalých nástěnných maleb z roku 1134, jež zobrazují přemyslovskou rodovou pověst a podobizny vládnoucích přemyslovských knížat a králů a také podobizny moravských údělných knížat. Mimo tuto NKP ČR se ve městě nachází i 216 nemovitých kulturních památek ČR. Mezi nejznámější tyto památky patří znojemské kostely, Loucký klášter a další bývalé kláštery, různé měšťanské domy a další památky. Mezi další významnější památky patří i Znojemský hrad nad údolím Gránického potoka, rozsáhlé několikapatrové Znojemské podzemí z 13. až 17. století, Sealsfieldův kámen položený k památce spisovatele Charlese Sealsfielda či Znojemská radniční věž postavená Mikulášem ze Sedlešovic.

Znojemské vinobraní:
Koná se zde každý rok vinobraní, které je spojené s kulturními událostmi po celém městě. Vinobraní se pravidelně účastní asi 80 tisíc návštěvníků.

Vinařství:
Díky příhodným klimatickým podmínkám se ve městě daří vinařství a ovocnářství. Znojmo se stalo proslulé rovněž okurkami, jejichž pěstování na Znojemsku zavedl roku 1571 loucký opat Jiří II. Dnes se město stalo opětovně centrem vinařství a cílovým místem milovníků přírody a to zejména zásluhou nově vzniklého Národního parku Podyjí.

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY PŘÍZNIVCE ÚNANOVSKÉHO FOTBALU!

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu