FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 6
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Pozvánka

Kategorie: Novinky

ÚNANOV A - Soběšice

ÚNANOV A - Soběšice

Neděle 16. 10. v 15,00 muži ÚNANOV „A“ - Soběšice

1. mužstvo bude v čase „ÚNANOVSKÉHO POSVÍCENÍ“ hostit na domácím trávníku protivníka, který je loňským účastníkem 1. A třídy, ovšem v té letošní již působí kvůli sestupu o soutěž níž, kde je momentálně 9. týmem tabulky, jenž má na svém kontě 12 získaných bodů a poměr branek 17:22. Hráči Soběšic v posledním zápase, jež odehráli na domácí půdě, podlehli MS Brno 2:4.

Představujeme

Soběšice jsou historická obec, městská čtvrť a katastrální území o rozloze 606,06 ha, tvořící od 24. listopadu 1990 nejsevernější část brněnské městské části Brno-sever. V roce 2002 zde žilo 1475 obyvatel. Blízkost města, současně však blízkost lesů, které Soběšice obklopují, láká lidi nejen k výletům, ale i k bydlení. Nachází se zde základní škola, hřbitov, hřiště, klášter Klarisek, pomník mistra Jana Husa. Mezi geograficky nejznámější se řadí kopec Strom (404 m) nad sadovou oblastí. Na vrcholku zalesněného kopce se nachází památník kaple sv. Kříže, kterou zde jako výraz díků za odvrácení morové nákazy postavil v letech 1715-1717 brněnský architekt Mořic Grimm, a která zde stávala až do druhé světové války. Nedaleko od památníku je pěkná vyhlídka s rozhlednou Ostrá horka. V současné době probíhá poměrně rozsáhlá výstavba nových rodinných domků. Vedení městské části Brno-sever je si vědomo stoupajícího počtu obyvatel a jedná se o výstavbě menšího obchodního centra.

Historie

První písemná zmínka o Soběšicích pochází z roku 1286. V souvislosti s radikální druhou katastrální reformou Brna došlo k úpravě jižní hranice soběšického katastru, při níž se původně soběšické parcely staly součástí nově vytvořeného brněnského katastrálního území Sadová, zatímco k Soběšicím byly připojeny původně obřanské parcely. K Brnu byla dosud samostatná obec připojena 26. listopadu 1971 a začleněna do městského obvodu Brno III, v němž setrvala až do roku 1990, kdy vznikla současná městská část Brno-sever.

Místní aktivity

V brněnských Soběšicích jsou každý rok pořádány tradiční svatováclavské hody.

Štítary B - ÚNANOV B

Štítary B - ÚNANOV B

Sobota 15. 10. v 15,00 muži: Štítary B - ÚNANOV „B“ - odjezd 13,45

Únanovský rezervní tým zajíždí v sobotním odpoledni na horkou půdu, kde změří své síly s protivníkem, jež doposud získal 11 bodů, a proto se v tabulce nachází na 8. příčce s poměrem branek 24:32. Domácí o minulém víkendu v roli hostujícího celku podlehli IE Znojmo C hokejovým výsledkem 10:5.

Představujeme

Městys Štítary se nachází v okrese Znojmo, Jihomoravský kraj. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 670 obyvatel.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1346. Od 10. října 2006 byl obci vrácen status městyse. Pamětihodnosti: Kostel svatého Jiří, Tři výklenkové kapličky, Fara na návsi, Boží muka u fary, Socha svatého Floriána, Socha svatého Jana Nepomuckého.

Pohořelice - ÚNANOV

Pohořelice - ÚNANOV

Sobota 15. 10. v 12,45 dorost: Pohořelice - ÚNANOV - odjezd autobusu v 11,15

Na únanovské dorostence čeká nadmíru náročný zápas, neboť nastoupí proti soupeři, který v probíhající sezóně poznal poprvé hořkost porážky a to konkrétně v poměru 2:1 až v souboji o samotné čelo tabulky, jež se odehrál v minulém kole na hřišti aktuálně již vedoucích Dobšic. Domácí se tak s dvaadvaceti získanými body nachází na 2. příčce tabulky a to jen vinou horšího skóre a které je 21:8.

Představujeme

Pohořelice (německy Pohrlitz) jsou město v okrese Brno-venkov (dříve v okrese Břeclav) v Jihomoravském kraji, 25 km jižně od Brna na řece Jihlavě. V roce 2011 zde žilo 4 621 obyvatel. Jedná se o vinařskou obec v Mikulovské vinařské podoblasti s viničními tratěmi Karlovy kopce, Staré vinohrady, Vlasaticko, Drnholecko, Vinohrádky a Kamínka. Zmínky o Pohořelicích pocházejí už z doby královny Kunhuty, kdy jí byly dány darem a jako takové se staly městem královským.

Památky

Farní kostel sv. Jakuba Staršího, Leopoldsruhe (barokní zámeček), Židovský hřbitov.

Příroda

Severně od města se nachází přírodní park Niva Jihlavy, na západě přírodní rezervace Šumický rybník, jižně a jihovýchodně pak soustava rybníků a přírodní rezervace Plačkův les a říčka Šatava.

Osobnosti

Věra Špinarová - zpěvačka.

ÚNANOV - Olbramovice

Neděle 16. 10. v 13,00 žáci: ÚNANOV - Olbramovice

Únanovští žáci se v případě druhého vítězství v sezóně posunou v tabulce před svého soupeře, neboť ten má na svém kontě prozatím pět bodů a při skóre 9:30 mu tak náleží 9. příčka tabulky. Olbramovice naposledy prohrály doma 10:2 s Tasovicemi.

Představujeme

Olbramovice (německy Wolframitz) je městys, který se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 1044 obyvatel.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1253. V roce 1949 došlo ke sloučení obcí Babice, Lidměřice, Olbramovice a Želovice. Od 23. října 2007 byl obci vrácen status městyse.

Pamětihodnosti

Kostel svatého Jakuba Většího, Zvonice, Boží muka, Socha svatého Jana Nepomuckého, Sloup se sochou Ježíše Krista, Sloup se sochou Panny Marie, Radnice, Fara. MINIMUZEUM československého opevnění 1935 - 1938.

Neděle 16. 10. přípravka - odjezd 8,30
9,25: Štítary B - ÚNANOV
10,25: Štítary A - ÚNANOV

Benjamínci se podruhé na podzim utkají se soupeři, s nimiž v prvním dvojzápase získali šest bodů za výhry 7:3 a 6:5.

Jejich nadcházející soupeři dosáhli v předchozím kole těchto výsledků:

1. SC Znojmo D - Štítary B 17:1, 1. SC Znojmo C - Štítary A 8:2.
1. SC Znojmo C - Štítary B 19:0, 1. SC Znojmo D - Štítary A 4:3.

Minitabulka

5. Únanov - 28:94 - 10
6. Štítary A - 20:52 - 7
8. Štítary B - 9:115 - 1

Hraje se ve Štítarech.

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY PŘÍZNIVCE ÚNANOVSKÉHO FOTBALU!

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu