FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 4
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Pozvánka

Kategorie: Novinky

ÚNANOV A - Tasovice B

ÚNANOV A - Tasovice B

Neděle 30. 10. v 14,00 muži ÚNANOV „A“ - Tasovice „B“

1. mužstvo bude v čase „PAMÁTKY ZESNULÝCH“ hostit na domácím trávníku soupeře, s kterým se kdysi před léty utkávalo ve vyhlášených derby - zápasech, jimž nikdy nechyběl potřebný náboj a bouřlivá divácká kulisa. Ovšem na rozdíl od tehdejších časů se nyní střetne pouze s tasovickým béčkem, které je sice nováčkem 1. B třídy, přesto se pohybuje na samotné špici tabulky, kde je momentálně na 3. příčce. Na svém kontě má 23 získaných bodů a poměr branek 22:12 a proto je v tomto utkáním favoritem. Hráči „Tasandy“ v posledním utkání, jež odehráli na domácí půdě, porazili Práče 1:0.

Představujeme

Obec Tasovice se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 1. 1. 2005 zde žilo 1228 obyvatel. Historie:

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1234.

Pamětihodnosti

Kaple Klementa Maria Hofbauera, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kaple, Výklenková kaplička, Boží muka se sochou Loučení Krista, Socha svatého Jana Nepomuckého, Sousoší Panny Marie, svatého Šebestiána a svatého Jana Nepomuckého, Tasovičky - klášterní rezidence, Fara.

ÚNANOV B - Šatov B

ÚNANOV B - Šatov B

Sobota 29. 10. v 14,00 muži: ÚNANOV „B“ - Šatov „B“

Únanovský B-tým v sobotním brzkém odpoledni změří své síly s jedním z velkých aspirantů na postup! Rezervní mužstvo Tatranu doposud získalo 28 bodů, a proto se v tabulce nachází na 2. příčce s poměrem branek 53:9. Hosté o minulém víkendu potvrdili na svém hřišti roli favorita, když rozstříleli hostující Štítary B hokejovým výsledkem 6:0.

Představujeme

Šatov (německy Schattau) je městys a vinařská obec, nacházející se 6 km jižně od Znojma. V obci sídlí firma Znovín Znojmo, a.s.. Obec je zakládajícím členem Dobrovolného svazku znojemských vinařských obcí Daníž.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1201. Od 22. června 2007 byl obci vrácen status městyse. Pamětihodnosti:

Tři těžké objekty (MJ-S 2, MJ-S 3, MJ-S 4) a řada lehkých objektů československého opevnění kolem obce budované za účelem opevnění hranic před nacistickým Německem. Některé z nich jsou zahrnuty v Areálu československého opevnění Šatov.

Inspekční lávky nad železniční tratí - sloužily v době totality ke kontrole otevřených vagonů mířících do Rakouska. Dnes již jen relikt minulosti, s elektrifikací a rekonstrukcí železniční tratě zmizely i tyto lávky. Kostel svatého Martina, Kaple Božího hrobu nad vsí, Výklenková kaplička v polích, Krucifix u nádraží, Radnice s lisovnou, Vinný sklep, Socha svatého Floriána, Sousoší Loučení Krista s Pannou Marií, u farního kostela, Sousoší Nejsvětější Trojice za vesnicí, Sousoší Piety u silnice do Hnánic, Sousoší svatého Jana Nepomuckého, Sousoší Ukřižování s Pannou Marií, Sloup se sochou Panny Marie v parku, Sloup se sochou Panny Marie u hřbitova, Sloup se sochou svatého Šebestiána, Boží muka, Fara.

 IE Znojmo - ÚNANOV

 IE Znojmo - ÚNANOV

Neděle 30. 10. v 14,00 dorost: IE Znojmo - ÚNANOV - odjezd v 13,00

Na únanovské dorostence čeká derby proti soupeři, jenž prokazuje v posledních týdnech výrazně zlepšenou formu a dokázal postupně obrat o body mužstva z nejvyšších pater tabulky. Jeho úspěšná série skončila v minulém kole na hřišti aktuálně vedoucích Pohořelic, kterým podlehl 5:1. Ovšem pozor, přes jasný výsledek šlo o naprosto vyrovnaný zápas! Domácí se tak s deseti získanými body a skórem 29:31 nachází na 11. příčce neúplné tabulky.

ÚNANOV - Hatě

ÚNANOV - Hatě

Neděle 30. 10. v 13,00 žáci: ÚNANOV - Hatě

Únanovští žáci se v případě třetího vítězství v sezóně posunou v tabulce před svého soupeře, neboť ten má na svém kontě prozatím také sedm bodů a při skóre 6:17 mu tak náleží 7. příčka tabulky. Hatě naposledy překvapivě remizovaly doma 1:1, s Tasovicemi.

Představujeme

Hatě jsou název zaniklé vesnice, která ležela v jižní části okresu Znojmo přímo na hranicích s Rakouskem. V současné době je zde hraniční přechod Hatě-Kleinhaugsdorf a jedná se o místní část obce Chvalovice. Kromě budovy bývalé celnice se zde nachází obchodní zóna s outletovým centrem Freeport a dalšími obchody, tržišti, restauracemi, hotelem Savannah a třemi kasiny.

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY PŘÍZNIVCE ÚNANOVSKÉHO FOTBALU!

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu