FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 4
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Pozvánka

Kategorie: Novinky

ÚNANOV A - Jaroslavice

ÚNANOV A - Jaroslavice

Neděle 6. 11. v 14,00 muži ÚNANOV „A“ - Jaroslavice

Po derby - zápase s „Tasandou“, která atakuje samotnou špici tabulky, čeká na 1. mužstvo další okresní derby, tentokrát naopak s týmem, jenž je stejně jako domácí celek prakticky od počátku soutěže přikován k samotnému dnu tabulky a proto to bude klasický souboj o šest bodů, který s velkou pravděpodobností rozhodne o tom, kdo z těchto soupeřů se stane nejhorším mužstvem podzimní části 1. B třídy - skupiny B. Zejména pro domácí mužstvo tudíž neexistuje jiná možnost, nežli zvítězit, proto prosíme diváky, aby na únanovský tým nezanevřeli, byť by k tomu mohli mít, po ostudě s Tasovicemi nemalý důvod!

Hosté poté, co v minulém kole ve svém prostředí podlehli MS Brno 0:2, tak mají na svém kontě

7 získaných bodů a poměr branek 14:30, což jim stačí na 13. příčku tabulky.

Představujeme

Obec Jaroslavice (německy Joslowitz) se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 2. 10. 2006 zde žilo 1267 obyvatel.

Historie:

První písemná zmínka o obci Jaroslavice pochází z roku 1249. Nejnověji a podrobně popisuje dějiny obce historik Martin Markel v knize Dějiny Jaroslavic.

Pamětihodnosti

Zámek Jaroslavice/Joslowitz, původně renezanční, na místě hradu z 13. století. V okolí krajinářský park. Kostel svatého Jiljí spojený krytým schodištěm se zámkem, z roku 1788.

Sloup se sochou Panny Marie na náměstí z 18. století, socha svatého Antonína Paduánského, socha svatého Donáta, sousoší Piety.

Původně renesanční zámek v Jaroslavicích, později barokně a klasicistně přestavěný, považují odborníci za jednu z nejhodnotnějších ohrožených památek. Žalobu o vrácení jaroslavického zámku podala dcera posledního majitele hraběte Augustina von Spee čtyřiaosmdesátiletá Felicitas Spee.

Zajímavosti

Jaroslavický rybník o rozloze přes 245 hektarů, ptačí oblast.

Zámecký rybník, jeden z největších chovných rybníků na Moravě.

Malá vodní elektrárna u rybníka pod zámkem.

Solární elektrárna spuštěna v lednu 2008 o výkonu 0,65 MW.

Grešlové Mýto - ÚNANOV B

Grešlové Mýto - ÚNANOV B

Neděle 6. 11. v 14,00 muži: Grešlové Mýto - ÚNANOV „B“ - odjezd 12,45

Únanovský B-tým, tentokrát jako jasný favorit utkání změří své síly s jasně posledním celkem tabulky, jenž doposud získal pouhý jeden bod, při hrůzostrašném poměru branek 9:69. Domácí i o minulém víkendu potvrdili na hřišti Štítar roli outsidera, když jim podlehli hokejovým výsledkem 7:2.

Představujeme

Obec Grešlové Mýto se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský, zhruba 18 km severozápadně od Znojma a 10 km jihovýchodně od Moravských Budějovic, na silnici, spojující zmíněná města. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 203 obyvatel.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1700.

Pamětihodnosti

Kaplička.

Barokní silniční most přes řeku Jevišovku, postaven před rokem 1766, kdysi se zde vybíralo mýto a díky němu má obec dnes své jméno.

Sídliště Nad Mírovcem, archeologické naleziště.

Zájezdní hostinec.

Novosedly - ÚNANOV

Novosedly - ÚNANOV

Sobota 5. 11. v 11,45 dorost: Novosedly - ÚNANOV - odjezd v 10,15

Na únanovský tým čeká opět zápas na hřišti soupeře, navíc takového, z jehož hřiště se únanovskému dorostu doposud moc bodů přivézt nepodařilo. Ale hráči mají rozhodně na to, aby tuto nepříznivou bilanci alespoň částečně vylepšili! Domácí hráči prokazují i v této sezóně stabilní formu, což plně potvrzuje výhra na půdě Miroslavi z předchozího víkendu v poměru 1:0. Novosedly se nachází na 4. příčce tabulky a to díky čtyřiadvaceti získaným bodům a skóre 23:23.

Představujeme

Novosedly, je obec v okrese Břeclav, kraj Jihomoravský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 1156 obyvatel.

Dne 5. března 2004 byl obci Novosedly udělen Parlamentem České republiky znak a prapor. Pamětihodnosti:

Kostel svatého Oldřicha, Kaplička Krista Trpícího, Boží muka, Sloup se sochou Panny Marie.

Miroslav - ÚNANOV

Miroslav - ÚNANOV

Neděle 6. 11. v 10,15 žáci: Miroslav - ÚNANOV - odjezd 9,00

Únanovští žáci se na závěr podzimní části, vydají na hřiště letitého účastníka krajských soutěží, který prozatím získal 18 bodů a při skóre 23:16 mu tak náleží 5. příčka tabulky. Miroslavští hráči naposledy zvítězili na hřišti Tasovic 3:1.

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu