FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 3
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


POZVÁNKA

Kategorie: Novinky

V úvodu jara se mohli příznivci únanovského fotbalu s výjimkou remízy dorostu už jenom radovat z vítězství, což se jim za celý podzim mnohokrát nepoštěstilo. Věřme, že přinejmenším stejné to bude i po následujícím víkendu...

ÚNANOV A - Modřice

ÚNANOV A - Modřice

Neděle 8. 4. v 15,30 muži ÚNANOV “A“ - Modřice

Vzhledem k postavení v tabulce, v níž dělí oba protivníky pouhá dvě vítězství, to bude jeden z mnoha jarních zápasů, tzv. o šest bodů a dost možná i boj, kdo s koho, ve kterém jsou na tom momentálně o poznání lépe hostující hráči a to nejenom z důvodu většího počtu získaných bodů, ale také díky vítězství 3:0 v prvním vzájemném měření sil. Soupeř započal jarní část soutěže velmi suverénně, když v domácím zápase smetl MS Brno rozdílem třídy a proto se nachází se ziskem 19 bodů a poměrem branek 27:25 na desáté příčce aktuální tabulky. Ovšem borci z „ÚNANY“ se jim v případě výhry mohou přiblížit na rozdíl pouhých třech bodů, což by společně s úspěšným vstupem do odvetných zápasů mělo být dostatečným důvodem proto, aby si o Velikonoční neděli ušetřil chvilku času ve svém svátečním programu, co největší počet pozitivně naladěných příznivců únanovského fotbalu, kteří by poté svoji hlasitou podporou výrazně napomohli domácímu týmu k plnému bodovému zisku!
Rozhodčí: Šmarda - Vévoda - Hanák.

31. 3. 2012 - I. B třída skupina B
MFK Modřice - SK Mor. Slavia Brno 4:1 (2:0)
Sestava MFK: Macháč K. - Adamec L., Goiš D., Dofek A., Burian M. - Chalupa R. (Polášek T.), Tesař V. (Šidlo M.), Šidlo O., Dofek M. - Goiš P., Hemerka V. (Šebesta F.)
Branky MFK: Goiš P. 3x, Šidlo O.

Představujeme

Modřice (v hantecu Blajkec, německy Mödritz) je město o rozloze 1004,85 ha, bezprostředně sousedící se statutárním městem Brnem. Na obchodních webech a v tisku bývají často chybně označovány jako Brno-Modřice či Brno Modřice, přestože součástí Brna nikdy nebyly.

Městem prochází železniční trať z Brna do Břeclavi se stejnojmennou železniční stanicí a důležitá dvouproudová silnice I/52 spojující Brno s Mikulovem. Mezi jejím západním okrajem a jižním okrajem silnice do sousední obce Želešice, se nachází zdejší Technologický park, v němž působí několik významných strojírenských firem. Ve východní části katastru Modřic se nachází rozsáhlý areál druhého nejvýznamnějšího českého a nejvýznamnějšího moravského obchodního a zábavního centra Olympia, do něhož jezdí za zábavou a nákupem také občané Brna a některých dalších obcí.

Počet obyvatel 3403 (poslední sčítaní v roce 2000), status města získaly Modřice 1. července 1994.

Slatina - ÚNANOV B

Slatina - ÚNANOV B

Neděle 8. 4. v 14,00 muži: Slatina - ÚNANOV “B“ - odjezd v 12,45

Pro únanovský B-tým platí to stejné jako v úvodním jarním kole, tedy že i tentokrát půjde do utkání v roli favorita, přestože výhoda domácího prostředí bude náležet soupeři, dvanáctému celku tabulky, který v úvodním kole prohrál 4:1 ve Štítarech a proto doposud získal 12 bodů a záporné skóre 23:58.

V podzimním měření sil zvítězil ÚNANOV jednoznačně 12:0.
Rozhodčí: Zemek.

Představujeme

Obec Slatina se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 257 obyvatel. Historie:

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1287. V okolí se poč. 19. stol. kopala železná ruda. Horníci bydleli v kolonii Františkov, která je součástí Újezda. V letech 2006-2010 působila jako starostka Magdaléna Votavová, od voleb 2010 tuto funkci vykonává Lubomír Mandát.

Pamětihodnosti:

Kaple Nejsvětější Trojice - z r. 1857.
Zámek Slatina - pozdně renesanční patrový zámeček z r. 1602 se zbytkem arkád.
Tvrziště v obci.

Rodáci a osobnosti:

Josefa Blažena Vorlová (1874-1957), zakladatelka sirotčince v Biskupicích.

Přímětice - ÚNANOV

Přímětice - ÚNANOV

Sobota 7. 4. v 13,15 dorost: Přímětice - ÚNANOV - odjezd v 12,30

Sousedské derby a to nejen co se týká zeměpisné vzdálenosti, ale v případě eventuálního vítězství domácích i poměrně blízkému postavení obou mužstev v tabulce, nemá vyloženého favorita.

A to přesto, že domácí hráči doposud získali méně bodů než únanovský tým, ovšem tomu v minulých letech na přímětické trávě pšenka moc nekvetla. Ale proč to nezměnit právě teď? Jednoznačně k tomu bude třeba kvalitního výkonu, navzdory tomu, že Přímětice v úvodním zápase jarní části podlehly na svém hřišti Zbýšovu 1:3. Domácí se tak nachází na 11. příčce tabulky a to díky čtrnácti získaným bodům a skóre 30:48.

V podzimním navýsost dramatickém souboji byl úspěšnější ÚNANOV, jenž zvítězil šťastným gólem, dosaženým v samotném závěru utkání 4:3.

Rozhodčí: Vodák.

Zajímavost:

Uprostřed Přímětic, dnešní příměstské části Znojma, nechali znojemští jezuité v letech 1740 až 1756 vystavět jeden z největších vinných sklepů na světě. V současné době je využíván společností Znovín Znojmo a.s., která zde uchovává v tradičních dubových a akátových sudech ta nejlepší vína.

Popis:

Zrají v něm ta nejlepší znojemská vína Unikátní je i zdejší akustika. Raritou je zejména takzvaný jezuitský telefon - když potichu promluvíte do zdi, váš hlas se po klenbě donese na opačnou stranu chodby. V prohlídce je zahrnuta ochutnávka vín.

Zpřístupnění - stálá expozice/prohlídková trasa.

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu