FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


POZVÁNKA

Kategorie: Novinky

Nadcházející víkend opět notně prověří šíři hráčských kádrů, prakticky všech mužstev únanovského FO, neboť hrát se bude s výjimkou těch nejmenších, pouze v neděli.

ÚNANOV A – Cvrčovice

ÚNANOV A – Cvrčovice

Neděle 6. 5. v 16,30 muži ÚNANOV “A“ – Cvrčovice

Duel týmů, jež se nacházejí na opačných pólech tabulky, zatímco únanovský celek je druhý od konce a hraje o záchranu, tak „Cvrčky“ válí a jako nováček soutěže se pevně usadily až na samém vrcholu dosavadní tabulky. Ovšem hráči „ÚNANY“, v podzimním měření sil domácí mužstvo velmi zle potrápili a přestože nakonec prohráli 1:2, tak příznivci Cvrčovic hodnotili jejich hru jako velmi dobrou, takže šance na vítězství rozhodně žije, byť není tým Únanova papírovým favoritem střetnutí. Ale vždy neplatí, že favorit vítězí, obzvláště-li v případě, že předpokládaný outsider se může spolehnout a opřít o domácí bouřlivou kulisu, tak přijďte fandit v co nejhojnějším počtu! Proti lídrovi tabulky, v jehož kádru se to jen hemží hráči, co prošli mnoha brněnskými kluby, od Sparty po Slovan, Zbrojovku, Bohunice atd., toho bude zapotřebí! Ani jednomu z klubů se příliš nevydařil poslední zápas, když Cvrčovice doma pouze remizovali 0:0 s MS Brno a Únanov dopadl ještě hůř, neboť prohrál v Šatově 4:1. Premiant tabulky si tak prozatím na svůj účet připsal pětačtyřicet získaných bodů a poměr branek 44:20. Rozhodčí: Strmiska – Ševela – Vařacha.

Představujeme

Obec Cvrčovice (německy Urspitz) se se nachází v geografické oblasti Dyjsko-svratecký úval v nadmořské výšce 182 m. Rozloha obce je 929 ha. Katastrem obce protéká řeka Jihlava, jejíž hlavní dominantou je jez na 18,4 km. Mlýnský náhon byl vybudován někdy v 15. - 16. století a jeho délka je 11,3 km. V areálu jezu v břehové části mezi mlýnským náhonem a řekou Jihlavou, je umístěna malá vodní elektrárna V areálu je dále most přes řeku Jihlavu z roku 194 6 typ Bailey Bridge složený ze dvou polí. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 587 obyvatel.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1276. Do 1. 1. 2007 spadala obec pod okres Břeclav.
Sestava Dynama ve vítězném zápase v Soběšicích 0:2 (21. 04. 2012):
Kupka – Dornay, Beránek, Smejkal, Komínek – Zlámal – Geisler, Polus, Chadzidis, D. Slavík – Novotný.
Branky: Novotný, Geisler.
Střídání: Polus / Peška, Slavík / Maistryszin, Novotný / Chadzidis S.

Olbramkostel - ÚNANOV B

Olbramkostel - ÚNANOV B

Neděle 6. 5. v 10,15 muži: Olbramkostel - ÚNANOV “B“ – odjezd 9,15

Domácí hráči doposud získali 15 bodů, a proto se v tabulce nachází na 11. příčce s poměrem branek 41:74. O minulém víkendu podlehli Štítarům “B“ na jejich hřišti 3:0. Rozhodčí: Kahoun.

Představujeme

Městys Olbramkostel (německy Wolframitzkirchen) se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 523 obyvatel.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1263. Od 10. října 2006 byl obci vrácen status městyse.

Chrlice - ÚNANOV

Chrlice - ÚNANOV

Neděle 6. 5. v 14,15 dorost: Chrlice - ÚNANOV – odjezd autobusu v 12,30

V souboji dvou mužstev, pohybujících se v nebezpečné blízkosti sestupového pásma, kdy Chrlice zatím nasbíraly dvacet bodů a Únanov o pět více, hraje částečně ve prospěch domácích lepší jarní forma, o čemž svědčí jejich zisk sedmi bodů, oproti čtyřem únanovským, ale výrazně navrch mají zejména, co se týká útočné hry, neboť zatímco jejich ofenzíva se řadí s 56 vstřelenými brankami mezi nejlepší čtyři nejproduktivnější útoky soutěže, tak ta únanovská je s 32 góly druhá, ale od konce. Prakticky tolik branek, co celé únanovské mužstvo, zaznamenal a to navzdory tomu, že pro zranění neodehrál ani zdaleka všechna utkání kanonýr Harašta, jenž má na své střelecké pažbě 26 gólových zářezů! A s velkou pravděpodobností právě fakt, jak se hostům podaří pokrýt „snajpra“ domácích, či sami promění šance, do kterých se dostanou, rozhodne o konečném výsledku pro oba týmy velmi důležitého utkání. Na podzim vyhrál ve vzájemném zápase Únanov 1:0, když jeho branku zaznamenal Jakub Bezrouk. Chrlice naposledy v domácím prostředí nestačily na aktuálního lídra tabulky z H. Kounic, kterému podlehly těsně 2:3 a tak jim za 20 získaných bodů a skóre 56:57 patří v tabulce 12. příčka. Rozhodčí: Miklík.

Představujeme

Chrlice (německy Chirlitz) jsou bývalá obec, městská čtvrť a katastrální území, a od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno-Chrlice také nejjižnější městská část statutárního města Brna o rozloze 949,27 ha, ležící na levém (východním) břehu Svratky. Předtím byly Chrlice součástí městského obvodu Brno IV. K Brnu byly spolu s některými dalšími obcemi připojeny 26. listopadu 1971. Jméno vesnice poukazuje také na přirozenou polohu její, jež je v nížině, kde protékaly řeky Svitava a Švancara, které se každoročně na jaře rozvodnily a vychrlily spoustu vod tak, že utvořily od Rebešovic k Chrlicím, Holáskám a Modřicím jedno veliké jezero. Řeka Svitava, která každoročně vychrlila své vody u Chrlic a odtud nazývalo se obyvatelstvo zde usazené Chrlicí. Tento název přešel pak na vesnici, jež se dosud jmenuje CHRLICE. Počet obyvatel k 1. 1. 2012 celkem 3 505 (občané 3 230, cizinci 275).

ÚNANOV – Dobšice

ÚNANOV – Dobšice

Neděle 6. 5. v 14,00 žáci: ÚNANOV – Dobšice

Únanovské žáky čeká o nadcházejícím víkendu další těžká zkouška, jelikož budou hostit druhý celek soutěže, se kterým v prvním zápase utržili krutou prohru 2:15. Dobšice naposledy rozdrtily doma Tasovice 6:1 a tak se nachází s 38 body a skórem 61:19 na 2. místě aktuální tabulky. Rozhodčí: Vařacha.

Představujeme

Obec Dobšice se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Ke dni 2. 10. 2006 zde žilo 2439 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1190. V letech 1976–1992 byla součástí města Znojma. Fotbal se hrál v Dobšicích snad vždycky. V r. 1948 byl převeden do Sokola Dobšice fotbalový oddíl SK Podyjí Oblekovice. Hrálo se i v šedesátých letech, nelze nevzpomenout na jména František Růžička st. či Jan Vlasák st. Činnost opravdového evidovaného oddílu kopané počíná v roce 1976. Zásluhou několika nadšenců bylo založeno družstvo žáků, začaly pravidelné tréninky mužů. To vše bylo možné pouze proto, že bylo upraveno fotbalové hřiště u řeky Dyje, na kterém odpracovali členové oddílu či příznivci kopané bezpočet brigádnických hodin.

1. SC Znojmo - Únanov

1. SC Znojmo - Únanov

Sobota 5. 5. v 8,30 přípravka: 1. SC Znojmo “C“ - ÚNANOV
Sobota 5. 5. v 10,30 přípravka: 1. SC Znojmo “D“ - ÚNANOV

Hráči „Přípravky“ narazí znovu na toho nejtěžšího soupeře, který je výkonnostně o několik mil nejen před naším týmem, ale před všemi celky soutěže. Ovšem to nijak nebrání našim nejmenším v tom, aby se na zápasy těšili a pokusili se zabojovat o co nejčestnější výsledek. Fotbalu si užívali bez stresu z výsledku, neboť jsou stále jenom na počátku dlouhé cesty, kdy se mají především naučit základním fotbalovým dovednostem.
Hřiště: 1. SC Znojmo – Husovy sady.
Rozhodčí: Šťáva.

Jejich soupeř dosáhnul v předchozím kole těchto výsledků:
1. SC Znojmo "C" – Štítary“B“ 27:0, 1. SC Znojmo "C" – Štítary “A“ 10:1.
1. SC Znojmo "D" – Štítary“A“ 3:4, 1. SC Znojmo "D" – Štítary “B“ 20:0.

Historické názvy klubu:

1953 - DSO Rudá Hvězda Znojmo, 1969 - TJ Rudá Hvě zda Znojmo,
1990 - SKP Znojmo-Práče (sloučení s TJ Sokol Práče), 1992 - SKPP Znojmo, 1993 - VTJ SKP Znojmo, 1994 - VTJ Znojmo-Rapotice (sloučení s TJ Sokol Rapotice), 1995 - VTJ Znojmo, 1999 - Fotbal Znojmo, 2001 - 1. SC Znojmo (sloučení s FC Znojmo)

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu