FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 1
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


POZVÁNKA

Kategorie: Novinky

Tasovice B - ÚNANOV A

Tasovice B - ÚNANOV A

Neděle 10. 6. v 16,30 muži Tasovice “B“ - ÚNANOV “A“ – odjezd v 15,00

Zápas, který býval před léty vyhlášeným derby, bude mít i tentokrát, alespoň pro únanovské mužstvo potřený náboj a to přesto, že na rozdíl od tehdejších časů se nyní „ÚNANY“ střetne pouze s tasovickým béčkem, ovšem v utkání, jež může mnohé napovědět o tom, zdali se v příští sezóně bude chodit v Únanově i nadále na krajskou soutěž. Proto jsou jak hráči, tak celý realizační tým odhodlaní udělat vše, co bude v jejich silách a pevně věří, že jim jejich věrní fanoušci vytvoří odpovídající diváckou kulisu! Domácí celek je sice nováčkem 1. B třídy, přesto se pohybuje v horních patrech tabulky, konkrétně na 2. příčce. Na svém kontě má 43 získaných bodů a poměr branek 49:31 a proto je v tomto utkáním favoritem. Hráči „Tasandy“ naposledy zvítězili a to poněkud překvapivě 1:0 v Práčích, čímž jistě udělali radost nejenom svým příznivcům, ale i těm únanovským. Překvapivě proto, že v předchozích třech zápasech, z nichž dva byli proti soupeřům přímo ohrožených sestupem, získali pouhý bod!

V podzimním vzájemném zápase zostudila „Tasanda“ mužstvo „ÚNANY“, jelikož ho v jeho domácím prostředí deklasovala 8:1, když se z únanovských hráčů dokázal střelecky prosadit pouze Martin Štancl.
Rozhodčí: Polonec - Dohnal – L. Jelínek.
Delegát: Kolesa.

Údaj o počtu obyvatel k 1. dubnu 2011

V obci je evidováno 513 adres. K trvalému pobytu (nebo jakémukoliv platnému pobytu cizince, azylanta) přihlášeno 1 340 obyvatel, z toho je 563 mužů nad 15 let, 116 chlapců do 15 let, 574 žen nad 15 let, 87 dívek do 15 let.

Představujeme historii klubu

Dne 2. srpna 1945 byla obec osídlena našimi občany, hlavně z Moravského Slovácka a blízkých obcí, dále volyňskými Čechy. Tímto činem se stávají Tasovice po stovkách let poněmčování znovu českou obcí nejen tím, že patří tehdy k Československé republice, ale hlavně tím, že tu bydlí čeští lidé a zní česká řeč. 9. března 1946 je založena tělocvičná jednota Sokol, jejímž náčelníkem je Alois Kyslingr a jeho manželka Ludmila náčelnicí. V témže roce je při TJ založen fotbalový klub. Členové si svépomocí upravují prozatímní hřiště (na místě, kde stojí vodovodní globus). Tuto plochu bezplatně propůjčil pan Fiala ze strážního domku. Hrací plocha bez oplocení umožňovala rozhodčím snadný útěk na všechny strany před patriotními diváky.
Zákládajícími členy Sokola byli: Bílek Jan, Beneš František, Duhajský Jan, Fiala František, Fiala Oldřich, Hubr František, Kopecký Jožka, Kroupa Štěpán, Major Alois, Menšík František, Malík Antonín, Lorenc Ota a Šprta Jan (pokračování příště).

Šatov B - ÚNANOV B

Šatov B - ÚNANOV B

Neděle 10. 6. v 14,00 muži: Šatov “B“ - ÚNANOV “B“ – odjezd v 12,45

V nedělním odpoledni na sebe narazí „Béčka“ tradičních soupeřů v kategorii A-týmů, v nichž byl letos úspěšnější ten domácí a tak se hosté pokusí být úspěšnější alespoň v mini souboji rezervních týmů, ovšem budou to mít těžké, protože mužstvo Tatranu doposud získalo 57 bodů, a proto se v tabulce nachází na 2. příčce s poměrem branek 103:36. Domácí o minulém víkendu potvrdili roli favorita, když jednoznačně porazili Štítary B na jejich hřišti 6:1.
Podzimní vzájemný zápas vyzněl příznivě pro únanovské hráče, kteří zvítězili jasně v poměru 5:1. Mezi střelce se zapsali Jiří Dočekal 2x, Jiří Vlk 2x a Martin Štancl.
Rozhodčí: Vodák.

Představujeme statistické údaje

Počet obyvatel k 31. 12.2005 – 1200. Podíl žen - 52, 17%. Průměrný věk obyvatel - 36,9.
První písemná zpráva o obci – 1201. Nadmořská výška - 248 m. Celková výměra pozemků - 1343,6 ha.

O názvu obce (česká verze)

Asi před sto lety, když se mluvívalo o Znojmě a okolních obcích, zaznělo i jméno Šatava.
Říkalo se: "Pod Znojmem je Šatava".

ÚNANOV – IE Znojmo

ÚNANOV – IE Znojmo

Sobota 9. 6. v 16,30 dorost: ÚNANOV – IE Znojmo

Zatímco domácí dorostenci už v klidu dohrávají sezónu a hrají pouze o celkové umístění, tak hosté bojují o záchranu v soutěži a proto se dá očekávat bojovný zápas. Hostující celek o minulém víkendu odevzdal v domácím prostředí všechny tři body Pohořelicím, po výsledku 0:1 a tak mu za devatenáct získaných bodů a skóre 56:72 náleží 13. příčka tabulky.
První vzájemné utkání těchto mužstev vyhrál ÚNANOV 1:0, když se gólově prosadil Dominik Bulín.
Rozhodčí: Hrůza.

Představujeme

Oblekovice se rozkládají na jihovýchodním okraji Znojma na pravém břehu Dyje. Na severním okraji zástavby Oblekovic se nachází Mlýnský náhon, sloužící původně jako zdroj síly pro zdejší vodní mlýny. Současné Oblekovice vznikly roku 1950 nebo 1955 spojením obcí Oblekovice (německy Oblas), Bohumilice (německy Pumlitz) a Nesachleby (německy Esseklee) a dosud došlo k plnému srůstu zástavby Bohumilic a Nesachlebů. Všechny tři původní obce byly původně téměř čistě sudetoněmecké. V období od 1. dubna 1939 do roku 1945 byly připojeny ke Znojmu a od roku 1946 byly opět samostatnými obcemi. Od roku 1950 (či 1955) byly spojeny v obec Oblekovice, která byla 1. srpna 1976 opět součástí Znojma. V rámci Znojma měly až do 31. prosince 1985 všechny tři bývalé obce postavení samostatných místních částí, poté se k 1. lednu 1986 staly Bohumilice a Nesachleby v rámci Znojma součástí místní části Oblekovice. Během období komunismu došlo ke sloučení všech tří původních katastrálních území. Rozloha katastru Oblekovic činí v současnosti 9,53 km². Je zde evidováno 419 adres. Trvale zde žije 1103 obyvatel.

Hatě - ÚNANOV

Hatě - ÚNANOV

Neděle 10. 6. v 10,15 žáci: Hatě - ÚNANOV – odjezd v 9,00

Únanovští žáci se v případě plného bodového zisku posunou v tabulce před svého soupeře, neboť ten má na svém kontě prozatím 22 bodů a při skóre 27:45 mu tak náleží 7. příčka tabulky. Hatě naposledy prohrály v Tasovicích 5:3. Na podzim byli úspěšnější hráči Hatí, kteří zvítězili 4:0.
Rozhodčí: M. Fousek.

Představujeme historii klubu

Fotbalový klub FK Hatě byl založen v roce 1995, je pokračovatelem fotbalových klubů TJ Družstevník Vrbovec a TJ Sokol Dyjákovičky.

Názvy klubu:

Sokol Vrbovec – 1946/1973. TJ Družstevník Vrbovec – 1973/1995.
TJ Sokol Dyjákovičky – 1995. FK Hatě – 1995/ současnost.

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu