FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Rss kanály


Běžní uživatelé internetu během dne zapnou svůj počítač, po té zapnou prohlížeč a začnou postupně procházet své oblíbené weby. Postupně si otevírají všechny své oblíbené záložky, podívají se, co je nového, co se na webech změnilo a přibylo.

Ty nejoblíbenější stránky takto navštíví několikrát za den, aby se přesvědčili, jak probíhají diskuse, zda došlo k nějaké aktualizaci a podobně.

Takový postup má ovšem dost nevýhod. Je velmi zdlouhavý a zároveň neefektivní. Denně musíte projít mnoho stránek a pamatovat si, co jste už viděli a co ještě ne.

To vše může vést k tomu, že Vám něco podstatného unikne. Aby k podobným situacím nedocházelo, byl vynalezen systém informačních kanálů, který se jmenuje RSS, který jsme pro Vás samozřejmě připravili.

Co je to tedy ten RSS? Je to datový soubor v určitém formátu, který prohlížeč umí přečíst. Pokud si například vyberete RSS komentářů, prohlížeč zpracuje datový soubor a vypíše Vám seznam všech komentářů seřazených podle data. Ihned tedy vidíte nejnovější komentář stránku nebo vzkaz.

Seznam RSS kanálů

RSS kanál - všechny články a stránky
RSS kanál - informační tabule
RSS kanál - vzkazy
RSS kanál - komentáře článků a stránek

RSS čtečky

Navíc existují programy, které dle zvolených intervalů stahují Vámi zvolené RSS kanály a v případě, že se v kanálu objeví něco nového, dají Vám vědě. Takto máte jistotu, že Vám na webu www.founanov.cz opravdu nic neunikne. RSS čteček je velká spousta, vybírat můžete například zde.

FeedReader

Mezi nejznámější RSS čtečky patří asi FeedReader. Má jednoduché ovládání, nemate složitějšími funkcemi. Kanály lze přidávat buď ručně, nebo importem ze souboru. Začátek zprávy se zobrazuje přímo v aplikaci, nebo si můžete nastavit zobrazování celé stránky se zprávou. Nechybí funkce pro vyhledávání a filtrování zpráv.

Stáhnout aplikaci.

 

FeedDemon

Pro začátečníky se hodí FeedDemon. Graficky povedený RSS nástroj je nově nabízen ke stažení zdarma. Má již zařazeny desítky zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní s integrovaným webovým prohlížečem.

Stáhnout aplikaci.

 

Google reader

Pokud v práci používáte jeden počítač a doma jiný, oceníte Google Reader. Předchozí RSS čtečky udržují přehled a pořádek v RSS zdrojích jen na jednom počítači a instalují se. Google Reader je plně internetové řešení. Neinstaluje se. Ať se připojíte odkudkoliv na světě z jakéhokoli počítače, vždy pracujete se stejnou RSS čtečkou a tedy stejným portfoliem informací dle svého výběru.

Stáhnout aplikaci.

 

RSS čtečku obsahuje každý moderní prohlížeč. Uživatelé Internet Exploreru 7, Firefoxu, Opery a dalších mohou přidávat RSS kanály přímo z adresního řádku, slouží k tomu speciální ikona, která se na jeho konci objeví.