FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Únanov A - Práče 6:1 (4:0)


Sestava: M. Stejskal - Z. Sivera, J. Adam, D. Vlk, L. Bulín - P. Diviš, L. Bárta, R. Stuchlík ©, M. Zifčák - R. Čapoun (54‘ P. Kohút), L. Diviš (75‘ P. Čech).
Náhradníci: P. Čech, P. Kohút.
Rozhodčí: Nikolai - Petrucha - Vařecha.

V nedělním odpoledni byl v ÚNANOVĚ k vidění útočný fotbal se spoustou utěšených kombinačních akcí, individuálních dovedností a krásných branek. Nutno podotknout, že zásluhu na tom měly oba celky, neboť hosté přijeli do Únanova s otevřeným hledím a díky posledním úspěšným výsledkům i s notným sebevědomím, a proto se od první minuty hrnuli do útoku, ovšem jediným výsledkem této jejich snahy bylo nastřelené břevno domácí brány. Poté již převzali otěže zápasu pevně do svých rukou domácí hráči, kteří s každým vstřeleným gólem ještě více zvyšovali svoje dominantní postavení v tomto utkání. Byť několikrát, zejména příznivci obou mužstev nesouhlasili s výroky hlavního rozhodčího Nikolaie , tak i on přispěl k pěkné podívané, neboť nechal hráče hrát a hru zbytečně nekouskoval, a přesto měl utkání plně pod kontrolou. Domácí hráči svojí hrou definitivně prokázali jednak to, že mužstvo bylo dobře trénováno i sestaveno odstoupivším trenérem J. Hanzálkem a také konečně v jarní části předvedli domácímu publiku, že fotbal hrát rozhodně nezapomněli, když předvedli nejlepší výkon jara a společně s domácím utkáním proti Křenovicím i celého ročníku. Velkým plusem a stěží přehlédnutelným jevem jejich hry bylo, že to nebylo o náhodě, ale naopak hra měla hlavu a patu o čemž nejlépe svědčí např. to, jak se hráči v obranné fázi dokázali vzájemně zajišťovat a vytvářet neustálý tlak na protihráče s míčem a naopak při útočení vědomým otevíráním krajů hřiště uvolňovali prostory pro nabíhající hráče z hloubi pole, nemluvě o parádních kombinacích na jeden dotek. Asi někdo namítne, že té chvály je příliš, možná ano, ale netřeba zapomínat, že kritiky si hráči letos vyslechli víc než dost. Tak proč jednou nechválit, navíc když je za co? Nebo tvrzení, že hosté byli odevzdaným soupeřem, možná ano, ale určitě ne od začátku utkání, ale až poté, co je do této pozice srazil únanovský útočný uragán!

Nejdůležitější okamžiky zápasu

1‘ - po rohovém kopu Práčí vzniknul před domácí brankou obrovský závar, ale hosté se svoji šance zalekli.
3‘ - opět se potvrdilo staré známé, nedáš- dostaneš, když R. Čapoun otevřel skóre poté, co Z. Sivera sám před gólmanem Práčí neuspěl, ovšem brankář míč nakonec neudržel a pohotový Čapoun ho uklidil za jeho záda, 1:0.
9‘ - D. Vlk poslal dlouhý pas na L. Diviše, ten ideálně vyřešil vzniklé přečíslení, míč posunul na R. Čapouna, a jelikož ten navzdory svému naturelu tentokrát nic nevymýšlel a vystřelil, tak to bylo 2:0.
20‘ - nádherná akce domácích tzv. na jeden dotek, do které se zapojilo pět hráčů, skončila dalším gólem, když se přesnou střelou prosadil M. Zifčák, 3:0.
33‘ - únanovští hráči předvedli další akci na jeden dotek v jejímž závěru našel L. Diviš svým centrem R. Stuchlíka, ale míč z jeho hlavy skončil nad bránou Práčí.
37‘ - ukázková akce domácích, jenž počala kombinací na levé straně hřiště s následnými přihrávkami do nohy a finálním uvolněním do křídelního prostoru na pravé straně hřiště, kde byl nasprintovaný pravý bek Z. Sivera, který svým centrem přesně našel hlavu neomylného „kata“ hostí R. Čapouna, 4:0.
55‘ - M. Zifčák si pohrál se dvěma protihráči hostí, ovšem jeho nádhernému průniku chybělo přesnější zakončení.
59‘ - ke slovu se dostali i hosté, ale po centru do šestnáctky domácích mířil jejich útočník mimo prostor Stejskalovi brány.
65‘ - únanovští hráči rozebrali svojí rychlou kombinací defenzívu Práčí jako pověstnou stavebnici Lego a poslední z nich M. Zifčák, zaznamenal svůj druhý gól v zápase, 5:0.
71‘ - ojedinělá střela hostí skončila za zády bezmocného Stejskala, neboť míč mu těsně před ním srazil do protipohybu jeden z domácích obránců, 5:1.
78‘ - domácí hráči znovu totálně rozebrali obranu hostí a P. Diviš nezištně našel svojí přihrávkou zcela osamoceného P. Kohúta, pro kterého už nebylo žádným problémem celou vydařenou akci gólově zakončit, 6:1.
85‘ - trestný kop domácích rozehraný L. Bulínem, stačil na poslední chvíli vyškrábnout hostující brankář, tak, že ten skončil těsně mimo tyče jeho brány.

Komentář J. Lattnera mladšího

Kluci v tomto utkání dokázali, že fotbal společně hrát mohou, umí a není jim ani lhostejné to, zdali ÚNANOV vítězí nebo prohrává! Svým povedeným výkonem tak dali alespoň částečně zapomenout na nepříliš povedenou jarní část sezóny. S chutí si zastříleli, v čemž vyniknul zejména R. Čapoun, který jak v podzimním, tak jarním zápase „vystřihnul“ hattrick. Kromě bodů a výšky v rozdílu skóre hřeje fakt, že jsme předvedli pohlednou a bojovnou hru, se kterou snad byl spokojen i ten nejnáročnější z diváků. Těší nás, že jsme se s domácím prostředím a fanoušky rozloučili pro letošní sezónu tak, jak se sluší a patří!

Pokud má někdo z přímých účastníků zápasu (hráči, trenéři, diváci) zájem ohodnotit výkon únanovských hráčů v daném utkání nebo se pouze podívat na to jakou známku obdržel ten, který hráč nechť si prosím klikne na odkaz.

Horní řada zleva: Asistent trenéra J. Lattner ml., P. Kohút, R. Stuchlík, R. Čapoun, J. Kovář, L. Diviš, L. Bulín, P. Diviš, M. Stejskal a I. asistent trenéra R. Šimák.
Dolní řada zleva: Vedoucí mužstva J. Pokorný, Z. Sivera, D. Vlk, L. Bárta, M. Zifčák, J. Adam a P. Čech. Na fotografii již chybí odstoupivší hlavní trenér J. Hanzálek.

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu