Informační tabule

Únanov B (REZERVA) - Mikulovice A 3:3 (0:2)

Sestava: J. Hanzálek - R. Andorko - K. Stopka, M. Štancl, Jan Vlk (75‘ Josef Vlk) - L. Diviš, M. Zika, J. Dočekal, D. Koc - R. Čapoun, P. Kselík (85‘ F. Vlk).
Rozhodčí: Pokorný.

Nejdříve to vypadalo, že domácí odejdou z utkání opět bodově naprázdno, nakonec je však dělilo jen pár minut od senzačního vítězství a i když bod je také dobrý, tak přesto je velká škoda, že se jim nepodařilo ze zápasu s obrovským favoritem urvat všechny tři body. Přesto tohle střetnutí přineslo domácím jedno obrovské pozitivum a to, že se opět potvrdil fakt, že pokud půjdou na hřiště vždy semknuti jako tým, ochotni bojovat jeden za druhého bez ohledu na to, jestli se jedná o bratra, kamaráda, či někoho s kým by např. na dovolenou nejeli, přestanou hledat nějaké vnější či vnitřní nepřítele, nebo zjišťovat a přít se o to, na čí straně leží pravda, tak mají na to, hrát v jakékoliv sestavě víceméně s kýmkoliv, s nadějí na zisk tolik potřebných bodů. Fotbal totiž nelze hrát, když je mužstvo složeno z několika skupinek a každá hájí tu svou pravdu. Fotbal je přece o partě, týmu, soudržnosti a v zájmu týmu musí jít osobní zájmy, ale třeba i vzájemné antipatie stranou, jiná cesta k úspěchu (záchraně) nevede, to je zapotřebí si uvědomit, dokud je ještě reálná šance na záchranu. A to by měl mít na mysli každý hráč, který je k zápasu nominován a je zcela jedno, zdali je aktuálně uváděn na soupisce A-týmu, B-týmu nebo dorostu.

Vždyť jak výstižně v rozhovoru na klubovém webu říká pan Josef Koudelka:
„Hrát za Únanov je velká zodpovědnost a čest, neboť celé generace hráčů se v minulosti zasloužily svým fotbalovým umem a zápalem pro hru o to, že únanovský fotbal měl v celém širokém okolí velkou úctu a respekt soupeřů!“

A to samozřejmě neplatí pouze pro hráče nastupující za B-tým, ale zrovna tak pro ty, co hrají za A-tým, dorost i žáky!Komentář chytajícího trenéra Josefa Hanzálka: Hosté bojující o postup do OP, nás v prvním poločase přehrávali, ale hned z několika vyložených příležitostí dokázali proměnit jen dvě. V druhé půli se nám podařilo Čapounem brzo dosáhnout kontaktní branky z pokutového kopu, který sám vybojoval. Následně dokonce přidal Čapoun další dva góly a pomohl tak otočit skóre v náš prospěch! Obzvláště náš druhý gól padl po krásné kombinační akci, kdy míč putoval po ose Štancl - Dočekal, který nezištně předložil Čapounovi, jenž ho usměrnil do prázdné branky. Škoda jen, že se v závěru opět potvrdilo staré známé pravidlo „Nedáš, dostaneš“, kdy nejprve neproměnil svůj samostatný nájezd Dočekal a hosté z následného protiútoku vyrovnali skóre na konečných 3:3.

Jsem rád, že můžu všechny kluky pochválit za bojovnost a za to, že i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a rvali se o body!

Pokud má někdo z přímých účastníků zápasu (hráči, trenéři, diváci) zájem ohodnotit výkon únanovských hráčů v daném utkání nebo se pouze podívat na to jakou známku obdržel ten, který hráč nechť si prosím klikne na odkaz.