Únanov - Mikulovice 0:3 (0:1)

Sestava: Vojtěch Pikart - Luboš Meister, Josef Kovář, Karel Binder, Martin Tunka - Lukáš Diviš, Petr Diviš, Robin Janda, Zdeněk Sivera - Matěj Holub, Michal Vlk
Náhradníci: Jiří Vlk, Tomáš Jelínek, Pavel Dorňák, Jiří Fiala, Michal Dobeš

Vývoj zápasu

V dnešním, prvním jarním mistrovském, utkání únanovské A-mužstvo podlehlo 0:3 Mikulovicím a ztratilo tak 3 důležité body k záchraně. Přes rozpačitý začátek jsme se v 25. minutě dostali k první vážnější šanci, když Michal Vlk krásně našel Matěje Holuba, který však branku jen těsně minul. Ve 40. minutě po nedorozumění v domácí obraně měli hosté možnost zahrávat rohový kop, který hosté využili a dostali se do vedení 0:1. Nebudeme polemizovat na kolik rozhodčí ovlivnil zápas svými diskutabilními rozhodnutími. Ve fotbale totiž platí, kdo góly dává vyhrává.
Nemůžeme se tedy divit, že jsme dnes na vytoužené 3 body nedosáhli, přestože jsme si několik málo šancí vytvořili, neproměnili jsme je a po většinu druhé půle soupeře nepustili na svoji polovinu hřiště. Kýžený efekt to nemělo. V 80. minutě hosté zvýšili svoje vedení 0:2, pravděpodobně však dosáhli branky z ofsajdu. Jelikož měl Pikart nemístné poznámky k rozhodčímu, obdržel červenou kartu . Dohrávali jsme tak v deseti. V brance ho nahradil Sivera. Soupeř používal jako svou zbraň dlouhé výkopy svého brankáře, díky kterým se dostával k zakončení. Nepřevedl žádnou kombinační hru, ale především důraznou hru v obraně. Třetí branku hostů vsítil brankář z penaltového puntíku. Soupeř tak vytěžil z minima maximum. Výsledek naprosto neodpovídá průběhu hry. Dnešnímu zápasu by asi slušela remíza.