FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


ÚNANOV - Miroslav 5:1 (2:0)


Opakovaný zápas pro inzultaci rozhodčího Valenty, kterou si, jak se posléze ukázalo, pouze vymyslel… ÚNANOV - Miroslav 5:1 (2:0).

Sestava: V. Pikart © - J. Willmann, F. Dočekal, P. Andorko, M. Tomek - M. Zimmermann (80‘ I. Vyskočil), P. Rychlík, J. Bezrouk, D. Bulín (57‘ D. Khýr) - K. Krejčí (88‘ J. Košárek), P. Hobza (85‘ P. Bulín II.).
Náhradníci: P. Bulín II., D. Khýr, J. Košárek, I. Vyskočil).
Rozhodčí: Vodák - Hrůza - Vařacha.

Utkání, jež se muselo díky „pravdomluvnosti“ rozhodčího Valenty opakovat, se odehrávalo v nevlídném počasí, když více jak na polovině hrací plochy ležela námraza, padající mlha stěžovala viditelnost, navíc plíce hráčů se musely vyrovnávat s nepříjemně sychravým, mrazivým a především silně inverzním ovzduším, tak přesto byla k vidění solidní a ke cti obou mužstev a trojice delegovaných rozhodčích i ohleduplná hra. Což však vůbec neznamená, že by se hrálo v rukavičkách, byť tohoto zimního doplňku využil nejeden z hráčů, neboť domácí nechtěli odejít z hřiště poraženi potřetí v řadě za sebou a hosté měli zase v úmyslu potvrdit roli favorita. Podle toho také vypadalo první dějství zápasu, když Miroslav byla zřetelně fotbalovějším celkem a domácí hráči zase bojovnější i šťastnější a proto nakonec odcházeli do kabin s poněkud překvapivým vedením 2:0. Po přestávce jistě očekával nejeden z hrstky přítomných diváků nápor miroslavského mužstva, jenže domácí hráči nenechali hosty nadechnout k očekávanému náporu, navíc sami téměř okamžitě po návratu z kabin potřetí gólově udeřili a víceméně tak definitivně rozhodli o svém vítězství, to i přesto, že dokonce zápasu padly ještě tři branky a obě mužstva zahodila nejednu šanci ke vstřelení dalších gólů. Celkově se dá konstatovat, že vítězství domácích bylo zasloužené, byť překvapivé, protože po změně stran dokázali nejen přidat další branky, ale dostat hosty i pod zhruba dvacetiminutový vydatný tlak.

Jak padaly góly

2‘ - Ostře zahraný rohový kop domácího „leváka“ P. Andorky, do prostoru první tyče skončil po teči jednoho z hostujících hráčů až za zády jejich bezmocného gólmana, 1:0.
38‘ - P. Andorko rozehrál standardní situaci Únanova ze 40m tak, že míč se snesl do šestnáctky hostí, kteří dopřáli příliš mnoho času i prostoru forvardovi domácích K. Krejčímu, stojícímu na značce pokutového kopu zády k soupeřově brance, ovšem ten si balón nejprve ideálně zpracoval a poté „pumelicí“ z otočky nedal brankáři Miroslavi ani tu sebemenší šanci na úspěch, 2:0.
48‘ - P. Hobza krásně zakroutil míč z rohového kopu, na nějž si naprosto ideálně naskočil J. Bezrouk a hlavou zhruba ze 7m vyhnal všechny pavouky z miroslavské klece, 3:0.
60‘ - Pravý bek J. Willmann po křídelní kombinaci s M. Zimmermannem poslal do hostující šestnáctky ostrý míč na první tyč, na který si v plném běhu nasprintoval J. Bezrouk a nechytatelnou hlavičkou zabil balón tzv. do země a přesně k tyči, 4:0.
67‘ - Po zbytečném faulu domácího J. Bezrouka na rohu vlastní šestnáctky, zaznamenal z následně nařízeného pokutového kopu jediný úspěch hostů jejich kanonýr Brveník, 4:1.
87‘ - Dá se říct, že jak zápas začal, tak i skončil, neboť P. Andorko z rohového kopu opět potvrdil, že to v té levačce má a poslal výborný centr přes malý čtverec až na zadní tyč, kde dokázal střídající I. Vyskočil plně využít svých centimetrů, když nebojácným náběhem a přesnou hlavičkou uzavřel skóre na konečných 5:1 pro Únanov.

Komentář asistenta trenéra J. Tunky

Nebudu nijak zastírat, že jsme k zápasu vzhlíželi s nemalými starostmi, neboť dlouhodobě známe a plně respektujeme kvalitu soupeře, navíc jsme se obávali, že hosté přijedou posíleni o hráče A-týmu a naopak nám se nestačí uzdravit klíčoví hráči P. Andorko, F. Dočekal, P. Rychlík, naštěstí pro nás, nakonec neplatilo ani jedno, ovšem i tak nám chyběli dva hráči ze základu, ale to je již obehraná písnička… Za rozhodující okamžiky utkání považuji náš vedoucí gól, situaci okamžitě poté, kdy měli hosté po jediném evidentním zaváhání naší defenzívy vyloženou šanci, ale „Pikoš“ jako správný kapitán mančaft podržel a naší třetí, nutno podotknout, že moc hezkou branku z hlavy Kuby Bezrouka. I přes naše vysoké vítězství nelze nevidět fakt, že hosté byli lepší na balónu, ale my je zase jednoznačně předčili ve vůli po vítězství, disciplíně a zejména pak v organizaci a způsobu bránění! Na úplný konec bych jednak rád zmínil velmi dobrý výkon rozhodčích, poděkoval hráčům obou týmů za rozumný přístup k opakovanému zápasu a v neposlední řadě vystřihnul upřímnou poklonu Všem, včetně samotných hráčů, co mají zásluhu na tom, že únanovský dorost stále žije!

P.S. Na skutečný závěr si dovolím být trochu osobní, jelikož jsem na zápas šel s tím, že pokud získáme tři body, tak oznámím svůj konec s trénováním a to z nedostatku chuti a motivace, zkrátka jak se říká, že když se nechce, je to ještě horší, než když se nemůže… Ale poté, co jsem viděl, jak kluci zápas odpracovali a především se snažili plnit, to co od nich vyžadujeme, tak jsem názor změnil a ještě se pokusím, alespoň nějaký čas, trochu vypomoct Láďovi s Liborem s vírou, že si budeme s „mlaďasama“ navzájem dodávat sílu do dalších dnů s únanovským fotbalem, i když je mně jasné, že málokdy to bude taková idylka jako po tomto utkání!

ÚNANOV - Miroslav 5:1 (2:0)ÚNANOV - Miroslav 5:1 (2:0)ÚNANOV - Miroslav 5:1 (2:0)

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu