Aktuální výsledky
Informační tabule

Únanov - Tuřany 2:0 (1:0)

Sestava: V.Pikart - Josef Kovář, Oldřich Prágr, Lukáš Alexa, Sivera Z. - Lukáš Diviš, Radek Stuchlík, Petr Diviš, Robin Janda, Lukáš Bulín - Roman Čapoun
Branky: Petr Diviš, Robin Janda Náhradníci: Filip Seidl, Petr Čech, Tomáš Jelínek, Martin Tunka, Roman Kinský

Dnešní utkání bylo prvním mistrovským utkáním v jarní části sezóny. Soupeřem Únanova byly Tuřany, tradiční účastník I.B třídy KS posledních let, v čele s jejím nejlepším střelcem Michalem Smetanou, kterému se podařilo v dosavadních zápasech vstřelit 10 branek z toho 2 ve vzájemném podzimním klání. Převážnou část hry více než na zemi se míč nacházel ve vzduchu, těžko tedy můžeme říct že by se jednalo o pohlednou kombinační hru z obou stran soupeřů. Hráči zadních řad se proto snažili zahnat nebezpečí a dostat míč co nejdále od své vlastní brány. Domácí celek nijak soupeře nepřehrál fotbalově, z toho pĺyne že nebyl nikoliv lepším, ale šťastnějším celkem. První šance se v 24. minutě naskytla Lukáši Divišovi, když po přízemní přihrávce z pravé strany trefil z malého vápna brankáře hostí. V 37. minutě zakroutil Petr Diviš z rohového kopu míč tak, že bez jakéhokoliv dotyku doputoval do brány 1:0. Dějství v druhé půli se podobalo vývoji hry v prvním dějství. Žádná válná kombinace až to muselo chvílemi diváky nudit. V 66. minutě nastalo přece jen vzrušení. Obránce hostů stáhl za ruku Čapouna na zem, který by jinak unikal sám na brankáře. Následovala zasloužená červená karta pro zadáka hostů Aujeského. Hosté proto dohrávali v 10 a o to těžší bylo pro ně vyrovnat. Přesto nenastal očekávaný tlak domácích, ale spíše se stáhli dozadu a dovolili soupeři pronikat do útoku. Pojišťující 2. branka domácích přišla až v závěru utkání v 86. minutě. Robinu Jandovi se podařilo po rohovém kopu dopravit míč do brány a pojistit tak 3 body - zvýšit skóre na 2:0. První střídání přišlo až v 75. minutě, to když Petr Čech nahradil na hřišti Lukáše Diviše a druhé(taktické) přišlo ke konci utkání, T. Jelínek šel na hřiště místo Lukáše Bulína. V konečném součtu po 14. kole se Únanov nachází na 7. místě se ziskem 20 bodů a skóre 28:40. Pozitivní fakt je čisté konto na straně domácíh, neboť je to druhá nula v tomto ročníku soutěže pro domácí.