FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Únanov - Zastávka 5:0 (3:0)


Sestava ÚNANOVA: č.1-Stejskal - č.2-Vlk D., č.3-Kovář, č.5-Alexa („C“), č.4-Bulín L. - č.8-Sivera, č.6-Diviš, č.7-Stuchlík, č.9-Vlk M. - č.10-Kučera, č.11-Zika (71‘, č.12-Čapoun).
Náhradníci: č.12-Čapoun.
Trenér: Hanzálek J.
Vedoucí mužstva: Novák L.

Předehrávka 1. jarního kola se hrála za vskutku jarního počasí a přestože kalendář ukazoval bez jediného dne polovinu měsíce listopadu, tak i na výborném trávníku připraveném Janem Stehlíkem. Když vezmeme v potaz jednak ten fakt, že už je to přece jenom nějaký ten pátek, co bylo hřiště zatravněno a tu skutečnost, že od skončení zimy se na travnatém hřišti odehrály zápasy všech čtyř celků únanovského FO, navíc hráči těchto mužstev zde i trénovali, tak je téměř zázrak, že na hřišti ještě vůbec jaká tráva je a je zcela zřejmé, že nebýt nezměrného úsilí výše uvedeného správce hřiště a nespočtu hodin, které již několik let nepřetržitě věnuje údržbě travnatého pažitu, tak by se ten nacházel zcela jistě v naprosto odlišném stavu, než je nyní a proto klobouk dolů před jeho obětavou a nedoceněnou prací, kterou jen tak mimochodem vykonává zcela zdarma! Ale pojďme zpět k průběhu samotného utkání.

Na domácích hráčích bylo od prvních minut zápasu zřetelně vidět, jak moc chtějí napravit poslední nepovedené výsledky a že se na domácím hřišti nesmíří s ničím jiným nežli výhrou, čímž se důstojně rozloučí před zimní přestávkou se svými fanoušky. Nutno uznat, že tenhle svůj cíl zvládli s velkou bravurou, za což jim byli samozřejmě únanovští příznivci náležitě vděční. I když mezi většinou z diváků zavládla spokojenost se ziskem třech bodů, které byly při vyrovnanosti druhé poloviny tabulky nesmírně důležité pro jarní odvety, tak jistě nejednoho z nich napadlo, kde mohl být únanovský celek, nebýt tří naprosto zbytečných domácích proher.

Nejdůležitější okamžiky utkání

4" - L. Bulín získal zásluhou bojovnosti míč, který adresoval od brankové čáry do slibné pozice M. Vlkovi, jenž ovšem zakončil nedůrazně a navíc přímo do hostujícího brankáře.
20" - Stuchlík umístil střelu po zemi, po přiťuknutí M. Vlka přesně k tyči a domácí vedli 1:0.
42" - Stuchlík, číhající na zadní tyči doklepnul míč, který k němu doputoval po rohovém kopu zahrávaném L. Bulínem přes klubko hráčů, podruhé za záda gólmana hostí, 2:0.
44" - Pozorný a situaci správně dohrávající Zika dorazil potřetí balón do brány hostí poté, co míč brankář Zastávky vyrazil, po zakončení Kučery, jež na něj postupoval zcela osamocen, 3:0.
57" - M. Vlk neváhal a okamžitě vhodil z autového vhazování míč zpět do hry, za záda překvapené a jakoby zkoprnělé obrany hostů, kam si zaběhl Kučera, ale ten ani druhý samostatný nájezd na gólmana hostí neproměnil, když nastřelil míč pouze do jeho nohou.
66" - Domácí Kučera si potřetí v tomto utkání udělal terč z brankáře soupeře, respektive jeho nohou.
67" - Pro změnu Zika neproměnil vyloženou šanci, to když po uličce od Stuchlíka postupoval sám na bránu hostí, ovšem celou situaci zakončil příliš lehkovážně.
71" - Přečíslení domácích v poměru 3:1 skončilo tak, že M. Vlk úplně minul míč, který mu přihrával Zika.
74" - Opět rychle vhozený míč domácích z autového vhazování, tentokrát z rukou Sivery, směřoval na Čapouna, jenž přehodil jak brankáře, tak branku hostů.
75" - Stejskal zneškodnil povedený a nebezpečně vypadající střelecký pokus soupeře, vyslaný na únanovskou svatyni z 22m.
78" - Výtečné individuální uvolnění a následný povedený centr Sivery, zakončil hlavičkující M. Vlk tak, jak si celá parádní akce zasloužila, tedy gólem v síti soupeře, 4:0.
80" - Kučera v nadějné příležitosti zakončil po centru M. Vlka hlavou nad břevno hostující brány.
87" - D. Vlk si nejspíš řekl, že by to doma s bráchou, který zaznamenal předcházející branku ÚNANOVA nevydržel, tak „napřáhnul“ a z 30m nádherně trefeným volejem uzavřel jednak skóre tohoto utkání na 5:0 ve prospěch domácích hráčů a zároveň tím i podtrhl poměrně slušný podzim únanovského mužstva coby staronového účastníka 1. B třídy.

Komentář trenéra J. Hanzálka

Hráči se opět mohli přesvědčit o tom, že pokud k utkání přistoupí tak, jak je jim neustále vštěpováno, tedy koncentrovaně, s maximální zodpovědností a k tomu budou plnit pokyny od nás trenérů, tak je fotbal vlastně úplně jednoduchý... Škoda jen, že na to v průběhu podzimní části několikrát pozapomněli, neboť jinak mohlo být i výrazně veseleji! Přes dnešní dobrý výkon a jasnou výhru mě mrzí neuvěřitelné množství zahozených „tutovek“, kterých bylo snad na 3 utkání. Navíc tenhle neduh provázel naši hru víceméně celý podzim. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, sponzorům, divákům, zkrátka všem, co podporují a starají se o únanovský fotbal a těším se s nimi na brzkou shledanou!

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu