FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 3
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Vánoční rozhovor s pokladníkem FO A. S. A. ES Únanov panem Josefem Richtrem

Kategorie: Rozhovory

Jak slavíte Vánoce?
Je to taková ta česká klasika, kdy během dne společně s manželkou a babičkou průběžně sledujeme televizní pořady a těšíme se na slavnostní Štědrovečerní menu, po němž se jde ke stromečku a rozdávají se dárky.

Dodržujete nějaké vánoční zvyky?
Každoročně se snažíme držet přes den půst, abychom večer spatřili „Zlaté prasátko“, ovšem nakonec to většinou vzdáme… Také rozkrajujeme jablka, to proto, abychom zjistili, jestli budeme v příštím roce živi a zdraví.

Ježíšek, Santa Klaus nebo Děda Mráz?
Tak samozřejmě, že již od dětství až doposud jednoznačně vítězí Ježíšek.

Pamatujete si na Váš nejmilejší vánoční dárek z dětství?
Asi jako většina kluků, tak i já jsem se ani nemohl dočkat chvíle, kdy se půjdou rozbalovat dárky a radost z nich byla vždy o to větší, když jsem pod stromečkem našel ty svoje vysněné dárečky jako hodinky, brusle atd.

Když jste byl kluk, psával jste Ježíškovi?
Ježíškovi se odjakživa psalo a píše dodnes.

Co večeříte o Štědrém večeru?
Tak ani tady nijak nepřekvapím, protože večeře je u nás naprosto tradiční, tedy rybí polévka, smažený kapr, bramborový salát a po večeři přichází čas na vánočku, ovoce a cukroví.

Jaký stromeček upřednostňujete, přírodní či umělý?
Přírodní je bezpochyby nejhezčí, ale přijde nám škoda kvůli pár dnům „drancovat“ naše lesy a proto jsme si pořídili stromeček umělý.

Co pro Vás znamenají Vánoce?
Vánoce mají kromě hodování u bohatě prostřeného stolu přinášet také respektive hlavně klid, mír, rodinnou pohodu a zlepšené mezilidské vztahy.

Je pro Vás důležitější finanční výše obdrženého dárku nebo fakt, že na Vás ten dotyčný myslel?
Pro nás už není hodnota samotného dárku nikterak podstatná a proto vždy potěší i maličkost a hlavně u srdíčka zahřeje fakt, že na mě ten dotyčný myslel.

Pomáháte s pečením cukroví a úklidem, nebo se raději vytratíte?
S pečením pomáhám jedině tím, že tu a tam něčeho uďobnu a ochutnám, jinak to ponechávám plně v kompetenci manželky a babičky…

Dárky kupujete průběžně, či to necháváte na poslední chvíli nebo raději úplně na druhých?
Dříve sám a průběžně, ale v posledních letech to převážně přenechávám ostatním členům naší rodiny.

Jaká je Vaše oblíbená vánoční koleda nebo písnička?
Myslím si, že oboje k vánocům jednoznačně patří a proto si rád poslechnu prakticky každou, co hrají, ať již v rádiu nebo televizi.

Jste příznivcem „Vánoc u televize“, pokud ano, tak jaká je Vaše oblíbená pohádka?
Jak jsem již zmínil, tak televize u nás o vánocích určitě běží, ovšem pokud to počasí dovolí, tak si rádi vyjdeme na procházku. Těch oblíbených je více např. Mrazík, Tři oříšky pro Popelku atd.

Jsou v dnešní době Vánoce ještě vůbec rodinné svátky míru a klidu, nebo už je to jenom pouhá komerce?
Bohužel, mám ten pocit, že se úplně vytrácí ta skutečná podstata vánočního času, ve kterém si lidé udělají čas, jak na své nejbližší, ušetří i chvilku, jež mají sami pro sebe a především naleznou vnitřní pohodu.

Svařák nebo vánoční ležák?
Když si můžu vybrat, tak asi ten svařák, který je takový svátečnější a svoji typickou vůní a chutí se k vánocům i více hodí, obzvláště v případě, že jsou bílé a mrazivé.

Vánoce na sněhu, či se obejdete bez něj?
Pokud je sníh, tak to krásně dokresluje tu pravou atmosféru a význam vánoc tím ještě jakoby dostává na síle a zvýrazňuje lidské city i emoce. Na druhou stranu když sníh není, tak mně odpadá práce s jeho úklidem, takže se bez něj klidně obejdu.

Máte rád Vánoce nebo se už spíš těšíte, až ten shon bude za Vámi?
Jak již vyplývá z mých předchozích odpovědí, tak vánoce patří k mým nejoblíbenějším svátkům, ovšem kdybych měl tu moc, tak bych ten předvánoční shon a mnohdy i stres zakázal.

Jak letos budete trávit Silvestra?
Jako poslední roky, tak i letos prožijeme s babičkou poslední den v roce doma, při sledování televizních programů.

Dáváte si novoroční předsevzetí?
Raději ne, protože bych je stejně nejspíš neplnil.

Co pro Vás bylo v roce 2011 tím nejdůležitějším?
Jednoznačně skutečnost, že všichni v naší rodině byli zdraví a měli práci.

Co byste popřál únanovskému fotbalu do Nového roku 2012?
Jako funkcionář a letitý fanoušek únanovského fotbalu přeji všem lidem především kupu zdraví a trošku toho potřebného štěstí. Fotbalistům pak také pevné nervy, mnoho sportovních úspěchů v nadcházejícím roce, díky jim se únanovský fotbal „prokope“ na vyšší příčky tabulek a stane se opět pojmem. „ÚNANY“!

Děkujeme Vám jednak za všechny příznivce únanovského fotbalu za to, že jste si udělal čas v této uspěchané době a nechal nahlédnout čtenáře klubových stránek do svého soukromí, ale doufáme, že i jménem široké únanovské veřejnosti za Vaše dlouholeté služby ve prospěch Únanova, jež jste vykonal v obecním zastupitelstvu, svazu zahrádkářů nebo stále odvádíte ve FO, či při organizování oblíbené „Výstavy vín“! Přejeme Vám i Vašim blízkým příjemné a klidné Vánoce, veselého Silvestra a především hodně štěstí, zdraví v novém roce 2012.

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu