FacebookFacebook | RSS kanályRSS | Mapa webu | Uživatelů online: 2
O víkendu se hraje
Aktuální výsledky
Informační tabule


Vzpomínkový medailon na pana Vladimíra Motla

Kategorie: Rozhovory

Když mezi příznivci fotbalu nejen v ÚNANOVĚ, ale na celém okrese Znojmo, vyslovíte jeho jméno, tak převážná většina z nich zbystří a odvětí, že si na něho dobře vzpomínají, aby také ne, vždyť jeho rukama prošly stovky hráčů, v roli soupeřů se s ním setkala další spousta fotbalistů, včetně trenérů a protože uměl od srdce jak pochválit, tak vyjádřit svůj nesouhlas s verdikty pánů v černém, tak jistě i mnohým z nich utkvěl pevně v paměti.

Společně s panem Adolfem Ningrem vytvořil doslova legendární duo mládežnického fotbalu v ÚNANOVĚ a bez jakýchkoliv pochybností ho proto lze zařadit mezi největší osobnosti klubu na funkcionářském poli a proto jsme oslovili několik jeho svěřenců, aby na něj zodpovězením tří otázek v krátkosti zavzpomínali, za což jim patří dík.

1) Co se Vám vybaví a to nejen v souvislosti s fotbalem, když se řekne Vladimír Motl?

2) Vzpomeňte fotbalový zážitek, či historku spojenou s Vladimírem Motlem, jež Vám utkvěla v paměti:

3) Co byste mu vzkázali v případě, že by to bylo možné?

Oldřich Frühauf
svěřenec, bývalý hráč Únanova a např. Jihlavy:

1) Vynikající člověk, jak v oblasti civilního života, tak ve sférách fotbalového kumštu. Dnešní funkcionáři by se od něho mohli bezesporu mnohému učit.

2) Historek s ním je bezpočet, ale pro mě je největší a doslova nezapometulná ta, která je spojená s mým prvním vstupem na fotbalové pole, jenž se udál v Mikulovicích. Tímto zápasem jsem cca v letech 1960/1961 oficiálně odstartoval svoji fotbalovou kariéru, právě pod jeho vedení. Mimochodem, k tomuto utkání jsme cestovali na kolech, což tehdy nebylo nijak zvláštní…

3) Znovu bych mu poděkoval za všechno, co pro nás tehdy mladé fotbalové elévy vykonal.

Stanislav Stehlík
bývalý trenér žáků

1) Dobrý trenér (vedoucí mužstva), výborný řezník a zejména rovný chlap!
2) U mě na zabíječce jedl jenom buchty, masa prý měl dost...
3) Aby se vrátil, neboť mi v současném únanovském fotbalu chybí jeho autorita a přirozený respekt!

Jiří Fruhvirt st.
blízký spolupracovník (tehdejší trenér dorostu)

1) Pan Motl byl výborný chlap, který dával únanovskému mládežnickému fotbalu doslova vše, co bylo v lidských silách a dost možná, že ještě o trochu víc!
2) Nejlepší byl zápas v Měříně, kde rozhodčí stál na jediném blátivém ostrůvku na celém hřišti, které bylo jinak kompletně zatopené vodou, a odtud zápas rozhodoval. K tomu nebylo prostě co dodat.
3) Aby se vrátil, neboť takových lidí, kteří mají opravdový zájem o únanovský fotbal, není nikdy dost!

František Dohnal
svěřenec

1) S panem Motlem to bylo dobré.
2) V dorostu mně říkal, „Dohnal, kdybych dopředu věděl, že umíš dávat tolik gólů, tak jsem tě dávno stavěl do útoku“!

Martin Stehlík
svěřenec, trenér přípravky

1) Přísný, ale spravedlivý.
2) Jednou jsem dal gól, když jsem jako obránce centroval z pravé strany. Po zápase za mnou pan Motl přišel a zeptal se mě, jestli jsem opravdu chtěl dát branku, nebo spíš centroval a já sklopil oči a řekl, že centroval, on měl totiž takovou přirozenou autoritu, že mu nešlo lhát i kdyby člověk třeba chtěl.
3) Přijďte se podívat...

Josef Tunka
svěřenec, bývalý dlouholetý hráč Únanova

1) Tvrdý, ale spravedlivý a poctivý trenér (vedoucí mužstva), který převážnou část svého života věnoval únanovskému mládežnickému fotbalu. Dovedl být přísný někdy i nevyzpytatelný, ovšem zrovna tak kamarádský a proto jsme ho měli rádi!
2) Stále nespokojený, i když se vyhrávalo 5:0, tak to bylo málo, ale mně se jeho náročnost a emotivní prožívání zápasů líbilo.
3) Poděkoval bych mu za vše, co pro únanovský fotbal udělal a zároveň si přál, aby se ty časy vrátily.

Josef Prekop
svěřenec

1) Pod panem Motlem jsem hrál rád, tedy když mě postavil.
2) Občas mně zaplatil kávu a řekl, že půjdu hrát až druhou půlku. Dnes jeho rozhodnutí chápu a vím, že to se mnou tenkrát myslel dobře.
3) Škoda, že dnes není víc lidí zapálených do únanovského fotbalu tak, jako jste býval Vy!

Josef Dvořák
svěřenec

1) Chlap, který sice sám osobně nikdy nehrál fotbal, tak přesto dokázal nejednu generaci mládeže, stejně jako tu moji, dotáhnout k těm maximálním fotbalovým výkonům!
2) Jednou jsem vstřelil sedm branek, ani tak nebyl spokojený, říkal, že je to málo, přitom jsme celkově zvítězili 21:0...
3) Přál bych si tu dobu ještě jednou zažít.

František Stehlík
svěřenec, místopředseda FO

1) Někdy klidný, jindy se mu zase bylo lepší obloukem vyhnout, dobrý řezník, co nikdy aktivně nehrál fotbal. Ovšem do únanovského fotbalu byl velice vžitý, což dokazoval hlavně usilovnou a vytrvalou prací s fotbalovou mládeží, které věnoval většinu svého života.
2)Když nás při tréninku doprovázel na mopedu a v terénu zapadnul do bláta… Výhra 15:0 mu byla málo a po zápase nezřídka křičel, měli jste jim dát víc, co se do nich vlezlo!
3) Že takových poctivých, dobrých trenérů a vedoucích je pořád málo.

Za celé fotbalové hnutí ještě jednou velký dík za vše, co pro únanovský fotbal vykonal!

FO A. S. A. ES ÚNANOV

Komentáře

Přidat komentář
ochrana proti spamu